Tel : +90 442 233 33 89 |

2. OSB’ye Alman Yatırımcı İlgisi

2. OSB’ye Alman Yatırımcı İlgisi
9 Şubat 2017

Hükümetin Cazibe Merkezleri Programı’nın geçtiğimiz ay Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından, Erzurum 2. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki arsa tahsisleri yoğun bir şekilde devam ediyor.

Arsa tahsis taleplerini görüşmek üzere valilikte gerçekleştirilen 2. OSB Yönetim Kurulu Toplantısı’na, Vali Seyfettin Azizoğlu’nun yanı sıra, 2. OSB yönetim kurulu üyeleri; Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Vali Yardımcısı ve YİKOB Başkanı Mehmet Levent Kepçeli, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meclis Başkanı ve Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Saim Özakalın ile 2. OSB Bölge Müdürü Fırat Karakaya katıldı.

DEV ALMAN FİRMA 2. OSB’DE YATIRIM PLANLIYOR

Vali Seyfettin Azizoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Erzurum’da yatırım yapmak isteyen dev Alman firması Mannesmann’ın Yönetim Kurulu Başkanı Jurgen Schafsteın, Genel Müdürü Miguel Nagel, Türkiye CEO’su Ertan Bayer ve Türkiye Temsilcisi Abdullah Imır da hazır bulundu. Toplantıda, Vali Azizoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen’in girişimleri sonucu Erzurum’da yatırım yapmayı planlayan Mannesmann’ın Genel Müdürü Miguel Nagel’in yatırımlarıyla ilgili bir sunum yaptı Yoğunluklu olarak yeni teknoloji altyapı ve doğalgaz borularının üretimini yapmayı planladıklarını ifade eden firma yetkilileri, doğunun merkezi olarak bilinen Erzurum’da yatırım yaparak, Ortadoğu, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri başta olmak üzere bölgeye yakın ülkelerin bu alanda ihtiyaç duyduğu ürünleri Erzurum’dan bu ülkelerin pazarlarına ulaştırmak istediklerini dile getirdiler.

Toplantıda, Alman firmanın yatırım düşüncesinden memnuniyet duyduklarını ifade eden Vali Azizoğlu, yatırımın gerçekleşmesi halinde Erzurum’un büyük çapta yabancı bir yatırımcı kazanacağını söyledi.

30 FİRMA YATIRIMLARIYLA İLGİLİ SUNUM YAPTI

Toplantıda daha sonra, aralarında ulusal firmaların da yer aldığı orta ölçekli yatırım talebinde bulunan yatırımcıların sunumlarına geçildi. Yaklaşık 30 firma planladıkları yatırımlarla ilgili yönetim kurulunu bilgilendirdi. Toplantıda, yatırım için uygun görülen firmalara resmi yazı gönderilerek tahsis işlemlerine başlanılmasına ayrıca 2.OSB de tahsis başvurularının alınmasına ve daha önce başvuruda bulunan diğer firmaların değerlendirilmesinin devamına karar verildi.

          2. OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Saim Özakalın, Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve ETSO’nun yoğun katkıları ile Erzurum’un hak ettiği sanayileşme adımının atılacağına yürekten inandıklarını ifade ederek, “Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımızın gayretleri bizleri daha çok çaba göstermeye sevk ediyor. Bizler, yatırımların şehrimize gelmesi için, gelen yatırımcılarımızın işlerini kolaylıkla yürütebilmesi için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. Dünyaca bilinen markaların 2. OSB’de yatırım yapmak için başvuruda bulunmalarının yanı sıra yerel ve ulusal firmalarımızın yatırım isteği ve azmi, şehrimizin, adına yakışır sanayileşme seviyesine gelmesi açısından bizleri umutlandırıyor ve heyecanlandırıyor. İnşallah bu sanayi yatırımlarıyla şehrimiz sanayileşmenin önündeki zincirleri kıracak ve bu anlamda önemli bir başlangıç yapacaktır” diye konuştu.

Duyurulara Git
SAVE 20%
off Individual Membership every year you're a member with us
Download
Yeni Sayfa 1

Yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi: 30 Haziran 2019

 

Cari yıl yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi 30 Haziran 2019’dur. Bahsi geçen tarihin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle, 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.

Üyelerimiz yıllık aidat ve munzam aidat ödemelerini;
https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp adresinden online
- Odamız veznelerine nakit veya kredi kartı ile
- Aşağıdaki banka hesap numarasına oda sicil numaralarını belirterek yapabilirler.


Halkbankası Erzurum Subesi (0342)  

Hesap No: 16000094

IBAN: TR38 0001 2009 3420 0016 0000 94


Süresi içerisinde ödenmeyen yıllık aidat ve munzam aidatlar “6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun” hükümleri uyarınca, gecikme zammı uygulanarak tahsil edilir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Custom text