Tel : +90 442 233 33 89 |

23. Sultan Sekisi Toplantısında Sağlık Turizmi Konuşuldu

23. Sultan Sekisi Toplantısında Sağlık Turizmi Konuşuldu
25 Temmuz 2016

Bölgenin sağlık turizmi potansiyelini ve sağlık turizminin önemini vurgulamak, yapılması gerekenler hakkında fikir alışverişinde bulunmak ve bu alanda farkındalığı artırmak için Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) ve Erzurum Kalkınma Vakfı (ERVAK) işbirliği ile  “Sağlık Turizmi” konulu panel düzenlendi.

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) toplantı salonunda gerçekleştirilen panele; Erzurum Vali Vekili Ahmet Naci Helvacı, Erzurum milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, İbrahim Aydemir, Zehra Taşkesenlioğlu ve Prof. Dr. Kamil Aydın, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, ERVAK Yönetim Kurulu Başkanı ve KUDAKA Kalkınma Kurulu Başkanı Erdal Güzel, KUDAKA Genel Sekreter Vekili Dr. Mehmet Ali Çakal, ETSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şevket Demir, ETSO Meclis Başkanı Saim Özakalın, kamu, özel ve üniversite hastaneleri, turizm sektör temsilcileri ve seyahat acentelerinin yetkilileri katıldı.

Bölgenin genel turizminin değerlendirildiği panelde; alternatif turizm çeşidi olarak sağlık turizmi, bu konuda mevcut hizmetler ve yapılması gereken çalışmalar hakkında durum analizi yapıldı. Sağlık turizmi ile ilgili olarak Ekonomi Bakanlığı’nın destekleri anlatıldı.

Prof. Dr. Durkaya Ören moderatörlüğünde yapılan panelde; Aziziye Belediye Başkanı Muhammet Cevdet Orhan “Termal turiz”, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazlı Erdoğan “Erzurum’da sağlık turizmi ve sağlık turizminin mevcut durumu”, Atatürk Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kadir Koşan “Sağlık turizminin sektördeki yeri ve önemi”, İhracatı Geliştirme Merkezi’nden Uzman Murat Işık “Ekonomi Bakanlığı’nın sağlık turizmi teşvikleri” ve Atatürk Üniversitesi Organ Nakli Eğitim Araştırma Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Gürkan Öztürk “Organ nakli” konularıyla ilgili sunum yaptılar.

23.Sultan Sekisi toplantısının son bölümünde, panelistler katılımcıların sorularını cevaplandırdı. Panelin bitiminde tüm katılımcılar tarafından Aziziye Belediyesi Termal Tesisleri’ne ziyaret gerçekleştirildi.

Duyurulara Git
SAVE 20%
off Individual Membership every year you're a member with us
Download
Yeni Sayfa 1

Yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi: 30 Haziran 2019

 

Cari yıl yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi 30 Haziran 2019’dur. Bahsi geçen tarihin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle, 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.

Üyelerimiz yıllık aidat ve munzam aidat ödemelerini;
https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp adresinden online
- Odamız veznelerine nakit veya kredi kartı ile
- Aşağıdaki banka hesap numarasına oda sicil numaralarını belirterek yapabilirler.


Halkbankası Erzurum Subesi (0342)  

Hesap No: 16000094

IBAN: TR38 0001 2009 3420 0016 0000 94


Süresi içerisinde ödenmeyen yıllık aidat ve munzam aidatlar “6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun” hükümleri uyarınca, gecikme zammı uygulanarak tahsil edilir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Custom text