Tel : +90 442 233 33 89 |

Akkuyu Nükleer Santrali Yerli Tedarik

Akkuyu Nükleer Santrali Yerli Tedarik
30 Mart 2018

TOBB’dan Odamıza gelen yazıda; Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Rusya Federasyonu Hükümeti arasında Akkuyu Sahası’nda bir Nükleer Güç Santrali (NGS)’nin tesisine ve işletimine dair anlaşmanın 12.05.2010 tarihinde imzalandığı ve ülkemizin ilk nükleer santralinin kurulması çalışmalarına başlandığı ifade edilmektedir.

Ayrıca Akkuyu NGS Projesi ihale çalışmalarının özel hukuk hükümlerine göre kurulmuş olan santralin sahibi ve gelecekteki işletmecisi Akkuyu Nükleer A.ş. tarafından yürütüldüğü, ihale prosedürlerine İngilizce ve Rusça olararak http://www.akkunpp.com/akkuyu-ngs-as-ankara adresinden erişilebildiği, ihaleye girecek şirketlerde aranan şartların söz konusu adresteki, “Sektörel Satınalma Prosedürü”nün 10 numaralı ekinin (Seçme ve Değerlendirme Kriterleri) 1. bölümü, 1.1 ve ı.4 maddelerinde bildirildiği, ihale takvimine ilişkin detaylı bilgiye
http://www.akkunpp.com/tedarikcilere web adresinden ulaşılabileceği belirtilmektedir. ( Tedarikçi Seçme ve Değerlendirme Kriterlerini içeren CD’ye de www.tobb.org.tr/EnerjiBakanligi.docx adresinden ulaşılabilir.)