Tel : +90 442 233 33 89 |

Başkan Yücelik NTV’ye Konuştu

Başkan Yücelik NTV’ye Konuştu
17 Şubat 2016

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, NTV’nin sorularını cevaplandırdı.

Başkan Yücelik, ETSO’da kendisini ziyaret eden NTV Muhabiri Ilgaz Gürsoy Tuzcuoğlu’nun, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Avrupa Birliği (AB) tarafından İran’a uygulanan ambargonun kaldırılacak olmasının ekonomiye etkileri ve taşımacılık sektörünün bölgedeki durumuyla ilgili sorularını cevaplandırdı.

Röportajda, ambargonun kaldırılacak olmasının birçok açıdan önemli bir karar olduğunun altını çizen Başkan Yücelik, ülkemizin İran’la 560 kilometrelik sınırı olduğunu ifade ederek şunları söyledi; “İran’la, başta enerji olmak üzere, turizm, bankacılık, petrokimya, ulaştırma, otomotiv ve telekomünikasyon alanlarında ticaretimiz var. Ambargonun kalkması ve Tercihli Ticaret Anlaşması’nın sağladığı karşılıklı tarife indirimlerinin, bu ülkeyle ticaretimizin artmasında itici güç olacağına inanıyorum. Ancak, iki ülke arasındaki dış ticaret rakamları henüz istenilen seviyede değil… Hedef olarak belirlenen 30 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşmak için sadece Türkiye’nin değil, aynı şekilde İran’ın da çaba göstermesi gerekiyor. Özellikle gümrüklerde yaşanan beklemelerin en aza indirilmesi için İran’ın yapacağı düzenlemeler ve bürokrasinin azaltılması, ticaretimizin daha hızlı gelişmesine katkıda bulunacaktır.”

Konuşmasında, İran ve diğer ülkelerle olan ticaretin artmasının, bölgede taşımacılık sektörünün de önünü açacağını anlatan Başkan Yücelik, “Erzurum, uluslararası bir kavşak noktasında… Kop ve Ovit tünellerinin tamamlanmasıyla şehrimiz limanlara daha kısa sürede ulaşma imkanı bulacak. Ayrıca, Palandöken Lojistik Köyü’nün faaliyete geçmesiyle ilimiz taşımacılık sektöründe önemli bir merkez haline gelecektir” diye konuştu.

Duyurulara Git
SAVE 20%
off Individual Membership every year you're a member with us
Download
Yeni Sayfa 1

Yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi: 30 Haziran 2019

 

Cari yıl yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi 30 Haziran 2019’dur. Bahsi geçen tarihin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle, 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.

Üyelerimiz yıllık aidat ve munzam aidat ödemelerini;
https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp adresinden online
- Odamız veznelerine nakit veya kredi kartı ile
- Aşağıdaki banka hesap numarasına oda sicil numaralarını belirterek yapabilirler.


Halkbankası Erzurum Subesi (0342)  

Hesap No: 16000094

IBAN: TR38 0001 2009 3420 0016 0000 94


Süresi içerisinde ödenmeyen yıllık aidat ve munzam aidatlar “6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun” hükümleri uyarınca, gecikme zammı uygulanarak tahsil edilir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Custom text