Tel : +90 442 233 33 89 |

Başkan Yücelik’ten Yeni Yıl Mesajı “2018 Dünyaya Huzur, İş Alemine Bereket Getirsin”

Başkan Yücelik’ten Yeni Yıl Mesajı “2018 Dünyaya Huzur, İş Alemine Bereket Getirsin”
29 Aralık 2017

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, yayımladığı yeni yıl mesajında, 2018’in dünyaya huzur, iş dünyasına bereket getirmesi temennisinde bulundu.

2017 yılının iyisiyle kötüsüyle geride kaldığını ifade eden, Başkan Yücelik mesajında şu ifadelere yer verdi; “2017 yılı acılarımızla, hüzünlerimizle, sevinçlerimizle geride kaldı. Ülkemizin, 15 Temmuz hain darbe girişiminin öncesinde ve sonrasında yaşadığı sıkıntıların etkileri kısmen de olsa 2017 yılında da sürdü. Ancak, her zaman olduğu gibi milletimizin ve devletimizin birlik ve bütünlük içerisinde bu sıkıntıların üstesinden geleceğine olan inancımızı asla kaybetmedik. Ekonomik ve siyasi anlamda küresel ve jeopolitik gelişmelerin yanı sıra dövizdeki dalgalanmaların ülkemizin ekonomik dengelerini olumsuz etkilemesiyle zor bir yılı geride bıraktık. Dünya piyasalarına küresel ekonomideki gelişmelerin şekil vereceği öngörülen yeni yılda, ülkemizin bulunduğu coğrafyada yaşanan belirsizliklerin azalması, ekonomimizi de olumlu yönde etkileyecektir. Yeni yılda devletimizin, hükümetin alacağı tedbirler ve iş dünyasına vereceği teşvik ve desteklerle ekonomideki daralmanın geride kalacağını, üretimin ve yatırımların artacağını umut ediyoruz.

İş dünyası olarak ülkenin geleceğine umutla baktıklarını ifade eden Yücelik şunları söyledi; “İnşallah ülkemizin bulunduğu bu coğrafyada huzuru ve ülkemizdeki istikrar ortamını bozmak isteyenlerin hevesleri kursağında kalacak ve büyüme rakamlarıyla dünyanın dikkatini üstüne çeken ülkemiz gelişen ülkeler arasındaki yükselişini sürdürecektir. Bu vesileyle, Allah’tan, 2018 yılının yaşamımıza daha fazla umut, sevinç, mutluluk ve iş dünyamıza bereket, ülkemize ve coğrafyamıza huzur ve barış getirmesini temenni ediyorum. Güzel yıllar, mutlu yarınlar hep milletimizin olsun. Ülkemin her ferdinin yeni yılını tebrik eder, sağlık, huzur ve mutluluk dilerim”

BAŞKAN YÜCELİK'TEN YENİ YIL MESAJI