Tel : +90 442 233 33 89 |

Bilirkişi Listesine Başvurular

Bilirkişi Listesine Başvurular
18 Ekim 2017

24/11/2016 tarihli ve 29898 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 6754 sayılı Bilirkişilik Kanunu gereğince 2018 yılına ilişkin bilirkişi listelerinin ve bilirkişilik sicilinin oluşturulmasına ilişkin gerekli ilan çok kısa süre içerisinde Adalet Bakanlığı, Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü, Bilirkişilik Daire Başkanlığı tarafından yapılacaktır.

Bilirkişilik temel eğitimini almadan bilirkişi listelerine başvurmak kesinlikle mümkün değildir.

Bilirkişilik temel eğitimleri başlamış olup, bilirkişilik temel eğitim izni verilen eğitim kuruluşları, Bilirkişilik daire Başkanlığı’nın “http://bilirkisilik.adalet.gov.tr/” İnternet adresinden ilan edilmiştir.

Bölgemizdeki iller bakımından bilirkişilik temel eğitim izni verilen eğitim kuruluşlar ise, Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi’nin “http://erzurumbam.adalet.gov.tr/” İnternet adresinden ilan edilmiştir.

Eğitim izni için başvuruların değerlendirilmesi süreci devam etmekte olup, sonradan eğitim izni verilen kurum ve kuruluşlar eğitim kuruluşları listesine ayrıca eklenecektir.

Yeni bilirkişilik sisteminde, Bilirkişilik Kanunu’nun 12. maddesi gereğince, Mahkemeler, Cumhuriyet savcılıkları ve İcra Müdürlükleri tarafından liste dışından bilirkişi görevlendirilmesi yapılamayacaktır.

Bilirkişilik başvuru ilanı için Bilirkişilik Daire Başkanlığı İnternet sitesinin takibi gerekir.

Bu hususların halen “bilirkişilik yapanlar ile bundan sonra bilirkişilik yapmak isteyenlere tebliği gerekmektedir.

Bu nedenlerle, bilirkişi listelerine kaydolmak isteyip de Bilirkişilik Kanunu’nun 10. maddesindeki şartları haiz olan tüm üyelerinize yukarıdaki hususlar tebliğ olunur.

Duyurulara Git
SAVE 20%
off Individual Membership every year you're a member with us
Download
Yeni Sayfa 1

Yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi: 30 Haziran 2019

 

Cari yıl yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi 30 Haziran 2019’dur. Bahsi geçen tarihin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle, 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.

Üyelerimiz yıllık aidat ve munzam aidat ödemelerini;
https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp adresinden online
- Odamız veznelerine nakit veya kredi kartı ile
- Aşağıdaki banka hesap numarasına oda sicil numaralarını belirterek yapabilirler.


Halkbankası Erzurum Subesi (0342)  

Hesap No: 16000094

IBAN: TR38 0001 2009 3420 0016 0000 94


Süresi içerisinde ödenmeyen yıllık aidat ve munzam aidatlar “6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun” hükümleri uyarınca, gecikme zammı uygulanarak tahsil edilir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Custom text