Tel : +90 442 233 33 89 |

CHP Milletvekillerinden ETSO’ya Ziyaret

CHP Milletvekillerinden ETSO’ya Ziyaret
25 Ağustos 2015

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ETSO) ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekilleri, Meclis Başkanı Saim Özakalın’la görüştü.

CHP İl Başkanı Tevhit Yavuz ve parti yöneticileriyle birlikte ETSO’yu ziyaret eden, CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan ve Edirne Milletvekili Erdin Bircan, ETSO Meclis Başkanı Saim Özakalın’dan ilin ekonomisiyle ilgili bilgi aldı. Türkiye’nin, siyasi ve ekonomik anlamda çok hassas bir dönemden geçtiğini ifade eden Meclis Başkanı Özakalın, yaşanan belirsizliğin sona ermesinin istikrarın temini için çok önemli olduğunu belirterek, toplumun bütün kesimlerinin sorumlulukla hareket etmesi gerektiğini söyledi. Konuşmasında,  tarım ve hayvancılık gibi Erzurum’un gelişip kalkınmasında etkin rol oynayacak sektörlerin yanı sıra potansiyeli olan alternatif sektörlerin de mutlak suretle teşvik edilmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Özakalın, bölgenin dezavantajlarını avantaja çevirecek, yeni yatırımların önünü açacak ve mevcut işletmelerin de yaşamasına imkan sağlayacak teşvik düzenlemelerine ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

Ziyarette daha sonra konuşan CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı ise, ziyaretlerinin amacının, bölge insanının sıkıntılarını dinlemek, ihtiyaçlarını belirlemek ve bunlara Ankara’da çözüm üretmek olduğunu ifade etti. Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan da, CHP ve AK Parti arasında yaşanan koalisyon görüşmeleriyle ilgili Başkan Özakalın’a bilgi verdi.