Tel : +90 442 233 33 89 |

ÇİFTÇİLERİN TECRÜBE PAYLAŞIMINA ETSO ABBM’DEN DESTEK

ÇİFTÇİLERİN TECRÜBE PAYLAŞIMINA ETSO ABBM’DEN DESTEK
15 Ocak 2019

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Avrupa Birliği Bilgi Merkezi (ABBM), Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun (TKDK) AB Hibe fonlarından alınan destekle faaliyete geçen bir hayvancılık işletmesine, çiftçiler, TKDK yetkilileri ve basın mensuplarının katılımıyla bir gezi düzenledi.

Erzurum’un Aziziye ilçesi sınırlarındaki Alaca Mahallesi yakınlarında kurulu olan süt üretim tesisine düzenlenen geziye katılan 15 çiftçi, İşletme Sahibi Serdar Çevrim tarafından bilgilendirildi. Geziye katılan çiftçilere tesisin farklı ünitelerini gezdiren ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Serdar Çevrim, 2013 yılında faaliyete başlayan işletmenin, yüzde 65 TKDK-AB Hibe desteği ve öz sermaye dahil toplam 2 milyon 400 Bin liraya kurulduğunu ifade etti. İlk etapta Almanya’dan 120 adet büyükbaş hayvan getirdiklerini anlatan Çevrim şu anda işletmede 250 adet büyükbaş hayvan bulunduğunu söyledi. Çiftlikteki hayvanların gebe düve ve damızlık olarak satışlarının olduğunu dile getiren Çevrim, üretilen sütü de paketleyip sattıklarını söyledi. Çevrim ayrıca, AB hibe fonlarından faydalanmalarını sağlayan TKDK yetkililerine de desteklerinden dolayı teşekkür etti.

ETSO AB bilgi Merkezi Koordinatörü Elifnur Terzioğlu da, amaçlarının; AB hibe fonlarından yararlanarak işletme kuran girişimcilerle bölgedeki çiftçileri bir araya getirip, tecrübe paylaşımlarını sağlamak olduğunu belirterek, Şubat ayında da benzer bir etkinlik daha yapacaklarını vurguladı.

İşletme ziyaretinin kendileri için çok yararlı olduğunu ifade eden çiftçiler de, ABBM Koordinatörlüğüne ve TKDK yetkililerine teşekkür ettiler.

Duyurulara Git
SAVE 20%
off Individual Membership every year you're a member with us
Download
Yeni Sayfa 1

Yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi: 30 Haziran 2019

 

Cari yıl yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi 30 Haziran 2019’dur. Bahsi geçen tarihin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle, 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.

Üyelerimiz yıllık aidat ve munzam aidat ödemelerini;
https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp adresinden online
- Odamız veznelerine nakit veya kredi kartı ile
- Aşağıdaki banka hesap numarasına oda sicil numaralarını belirterek yapabilirler.


Halkbankası Erzurum Subesi (0342)  

Hesap No: 16000094

IBAN: TR38 0001 2009 3420 0016 0000 94


Süresi içerisinde ödenmeyen yıllık aidat ve munzam aidatlar “6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun” hükümleri uyarınca, gecikme zammı uygulanarak tahsil edilir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Custom text