Tel : +90 442 233 33 89 |

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü ETSO’da

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü ETSO’da
11 Nisan 2016

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Nejat Birecik, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Saim Özakalın’ı ziyaret etti. Ziyarette Erzurum Devlet Tiyatrosu’nun bulunduğu binada çıkan yangın sonrası yapılacak çalışmalarla ilgili önemli açıklamalarda bulunuldu.

Geçtiğimiz hafta Mumcu Caddesi’nde Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Vakfı’na ait binada henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıkmış ve Erzurum Devlet Tiyatroları sahnesinin bulunduğu bölüm yanmıştı. Yangın sonrası olay yeri ve gelişmeleri yakından takip eden Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, tiyatronun yeniden kente kazandırılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Nejat Birecik, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, Meclis Başkanı Saim Özakalın ile görüştü. Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Saim Özakalın, yangın olayından dolayı büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası olarak kültür ve sanata büyük önem verdiklerini söyleyen Başkan Özakalın, “1976 yılından beri Erzurum Devlet Tiyatroları bizim binamızda hizmet veriyor. Bizde Erzurum kültür ve sanatına katkı sağlamak amacıyla elimizdeki imkanlarımızı tiyatro sahnesinin devam etmesi için kullanıyoruz. Bu tiyatro yalnız Erzurum’a değil, 12 ile hitap ediyor. Bu binanın altyapısı tiyatro için çok müsait. Talihsiz bir olay yaşadık. Şükür can kaybımız yok. Binamızın yeniden tiyatroya kavuşması için çaba gösteriyoruz. Tiyatro binamızı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğümüz ile birlikte daha işlevsel hale getireceğiz.  En kısa sürede Erzurum Devlet Tiyatroları’nın ‘Perde’ demesi için gerekenler yapılacaktır” diye konuştu.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Nejat Birecik ise, Erzurum’a çok büyük önem verdiklerini, Erzurum Devlet Tiyatrosu’nun yeniden faaliyetine devam etmesi için çaba gösterdiklerini belirtti. Genel Müdür Birecik,” Çok güzel bir tiyatro salonumuz vardı. Fakat bir kaza sonucu yandı. Tiyatro binamızı Erzurum Valiliği koordinatörlüğünde, Erzurum’da kültür ve sanata önem veren Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte onaracağız. Ayrıca yeni bir kültür sanat projesi yürütüyoruz. Bu proje 12 ili kapsıyor. Erzurum bu projenin pilot ili olacak. Bundan sonra kültür ve sanat adına Erzurum’a daha önemli iler yapacağız” dedi.

Görüşmede ayrıca Devlet Tiyatroları Genel Müdür Yardımcı Ercan Serin ve ETSO Genel Sekreteri Av.Harun Delibaş da hazır bulundu.

Duyurulara Git
SAVE 20%
off Individual Membership every year you're a member with us
Download
Yeni Sayfa 1

Yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi: 30 Haziran 2019

 

Cari yıl yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi 30 Haziran 2019’dur. Bahsi geçen tarihin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle, 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.

Üyelerimiz yıllık aidat ve munzam aidat ödemelerini;
https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp adresinden online
- Odamız veznelerine nakit veya kredi kartı ile
- Aşağıdaki banka hesap numarasına oda sicil numaralarını belirterek yapabilirler.


Halkbankası Erzurum Subesi (0342)  

Hesap No: 16000094

IBAN: TR38 0001 2009 3420 0016 0000 94


Süresi içerisinde ödenmeyen yıllık aidat ve munzam aidatlar “6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun” hükümleri uyarınca, gecikme zammı uygulanarak tahsil edilir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Custom text