Tel : +90 442 233 33 89 |

DMO’dan ETSO Üyelerine Katalog Sunumu

DMO’dan ETSO Üyelerine Katalog Sunumu
16 Kasım 2016

Devlet Malzeme Ofisi, bölgesel ve ulusal kataloğuna girmek ve yerli ürün alımını arttırmak için ülke genelinde bir çalışma başlattı. Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine bir sunum gerçekleştiren DMO yetkilileri, kataloğa girme şartlarını anlattılar.

Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen sunuma Devlet Malzeme Ofisi (DMO) Destek Hizmetleri Daire Başkanı Ender Eser, Satın Alma Şube Müdürü Serdar Çağlar, Erzurum DMO Müdürü Fahrettin Akdeniz, ETSO Genel Sekreteri Av.Harun Delibaş katıldı. Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği sunumda, DMO’nun bölgesel ve ulusal kataloğuna girme koşulları anlatıldı. DMO yetkilileri, kamu kurum ve kuruluşlarının, kendi faaliyet alanlarına giren her türlü malzeme ihtiyaçlarını, ‘Devletin merkezi satın alma ve tedarik örgütü’ sıfatıyla, karşılamaya çalıştığını söylediler. Yetkililer, “Alımlar sırasında çağdaş piyasa ekonomisinin temel kuralları kabul edilen; saydamlık, tam rekabet, güvenilirlik, eşit muamele ve kamuoyu denetimine açıklık ilkeleri ile hareket ediyoruz. Stok, katalog ve müteferrik (çeşitli) alım yöntemleriyle satın alma yapıyoruz. Özellikle üretici veya ilk el satıcı konumundaki firmalardan en ekonomik biçimde devlet kurumlarının ihtiyaçları karşılayıp önemli bir kamu hizmetini yerine getiriyoruz. DMO’nun yeni performans hedefi, yerli ürün ve yerli firma sayısını arttırmaktır. özellikle orta ve yüksek teknoloji imal eden ve ’yerli malı belgesi’ alan firmaların ürünlerinin DMO sistemine katılmasını teşvik etmek amacıyla kurumun alım yöntemlerine bazı avantajlar getirdik ”diye konuştular.  

Daha sonra Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Saim Özakalın’ı da ziyaret eden Devlet Malzeme Ofisi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Ender Eser, Satın Alma Şube Müdürü Serdar Çağlar ve Erzurum DMO Müdürü Fahrettin Akdeniz, sunumun çok başarılı geçtiğini ve Erzurumlu işadamlarının da bu kataloglarda yer almalarının önemini vurguladılar.

Duyurulara Git
SAVE 20%
off Individual Membership every year you're a member with us
Download
Yeni Sayfa 1

Yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi: 30 Haziran 2019

 

Cari yıl yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi 30 Haziran 2019’dur. Bahsi geçen tarihin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle, 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.

Üyelerimiz yıllık aidat ve munzam aidat ödemelerini;
https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp adresinden online
- Odamız veznelerine nakit veya kredi kartı ile
- Aşağıdaki banka hesap numarasına oda sicil numaralarını belirterek yapabilirler.


Halkbankası Erzurum Subesi (0342)  

Hesap No: 16000094

IBAN: TR38 0001 2009 3420 0016 0000 94


Süresi içerisinde ödenmeyen yıllık aidat ve munzam aidatlar “6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun” hükümleri uyarınca, gecikme zammı uygulanarak tahsil edilir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Custom text