Tel : +90 442 233 33 89 |

Erzurum ABİGEM’den KOBİ’lere Çağrı

Erzurum ABİGEM’den KOBİ’lere Çağrı
11 Ocak 2016

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ETSO) 2008 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Erzurum Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM), Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından bir süre önce açıklanan, 2016 Yılı Mali Destek Programı’yla ilgili girişimcilere çağrıda bulundu

Bölgedeki küçük ve orta büyüklükteki İşletmelere, kamu kuruluşlarına, meslek kuruluşlarına ve sivil toplum kuruluşlarına hizmet veren ABİGEM’in Yönetim Kurulu Başkanı ve ETSO Meclis Başkanı Saim Özakalın, yaptığı açıklamada sundukları hizmetlerle ilgili bilgiler verdi. KOBİ’lere yönelik bugüne kadar 85 eğitim verildiğini, genel katılıma açık eğitimlerle birlikte, ABİGEM’den eğitim alan kişi sayısının ise 12 bine ulaştığını ifade eden Özakalın, “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” sonucunda 156 işletmenin kuruluşuna yardımcı olan ABİGEM’in KUDAKA desteklerine yönelik hazırladığı 43 projenin başarılı olduğunu söyledi. Geçtiğimiz dönem KUDAKA’ya sunulan 195 KOBİ projesi arasından ABİGEM tarafından hazırlanan projelerden birisinin 1’inci olduğunu hatırlatan Özakalın, ayrıca iki küçük ölçekli altyapı projesinin de aynı şekilde başarılı olduğunu ve destek aldığını bildirdi.

Açıklamasında, KOBİ sahiplerine önerilerde bulunan Özakalın, KUDAKA’nın 4 Ocak-25 Şubat 2016 tarihleri arasındaki proje çağrı döneminde, KOBİ sahiplerinin, ihtiyaç duydukları konularda proje hazırlatmak için ABİGEM’e başvurabileceklerini vurguladı. Çağrı döneminin kısa olması nedeniyle proje sahiplerini uyaran Özakalın, proje yaptırmak isteyen KOBİ sahiplerinin ve kâr amacı gütmeyen (Kamu kurumları, belediyeler, meslek kuruluşları, vb.) kuruluşların yetkililerinin de ABİGEM’e müracaatta bulunabileceğini dile getirdi.

Erzurum ABİGEM’in bölgesel bir eğitim ve danışmanlık firması haline geldiğini kaydeden Özakalın, faaliyetlerinin Erzurum, Erzincan, Bayburt, Gümüşhane, Iğdır, Ardahan, Ağrı, Kars, Ardahan ve Artvin’de devam ettiğini söyledi.

Duyurulara Git
SAVE 20%
off Individual Membership every year you're a member with us
Download
Yeni Sayfa 1

Yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi: 30 Haziran 2019

 

Cari yıl yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi 30 Haziran 2019’dur. Bahsi geçen tarihin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle, 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.

Üyelerimiz yıllık aidat ve munzam aidat ödemelerini;
https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp adresinden online
- Odamız veznelerine nakit veya kredi kartı ile
- Aşağıdaki banka hesap numarasına oda sicil numaralarını belirterek yapabilirler.


Halkbankası Erzurum Subesi (0342)  

Hesap No: 16000094

IBAN: TR38 0001 2009 3420 0016 0000 94


Süresi içerisinde ödenmeyen yıllık aidat ve munzam aidatlar “6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun” hükümleri uyarınca, gecikme zammı uygulanarak tahsil edilir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Custom text