Tel : +90 442 233 33 89 |

“Erzurum İl Profili Ve Yakın Projeksiyonu” Çalışmaları Başladı

“Erzurum İl Profili Ve Yakın Projeksiyonu” Çalışmaları Başladı
31 Mayıs 2016

Hükümete Çözüm Odaklı Öneriler Sunulacak

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) ve Erzurum Ticaret Borsası (ETB) tarafından 10 Mayıs 2016 tarihinde, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ve Erzurum milletvekillerinin katılımıyla Ankara’da düzenlenen toplantıda gündeme gelen şehrin sorunlarını ve çözüm yollarını belirlemeye yönelik çalışmalara başlandı.

ETSO ve ETB, yaklaşık 5 saat süren Ankara’daki toplantıda alınan karar doğrultusunda, sorunların tespiti ve çözüm odaklı adımlar atılmasına zemin hazırlamak amacıyla, “Erzurum İl Profili ve Yakın Projeksiyonu” başlıklı bir çalışma başlattı. Çalışmaya ildeki kamu kurumları, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcileri destek verecek. Çalışmanın temelini oluşturacak reel sektör sorunları için Erzurum’da ön planda olan sektörlerin yakın takibe alınacağı çalışmayla ilgili ilk toplantı ETSO’da gerçekleştirildi.

Mevcut durumun değerlendirildiği ve en kısa sürede, en etkili sonuçların alınabilmesi için bir yol haritasının belirlendiği ilk toplantıya; ETSO Meclis Başkanı Saim Özakalın, Ata Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Recep Sadeler, Atatürk Üniversitesi (AÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) öğretim üyeleri Prof. Dr. Tevfik Şükrü Yapraklı ve Prof. Dr. Ömer Selçuk Emsen, AÜ Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Mehmet Akif Yörük, AÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Tolga Yılmaz, AÜ Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdulkadir Koşan, Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) İİBF Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Daştan ve ETSO İş ve Endüstri İlişkileri Uzmanı Mehtap Yarbaşı katıldı.

Toplantıda konuşan ETSO Meclis Başkanı Saim Özakalın, “65. Hükümet döneminde bölgemizin bakanlık düzeyinde yüksek temsili bizi bu çalışmada cesaretlendirdi. İlimizin kalkınmasının önünde engel teşkil eden öncelikli sorunlarına ivedilikle ve sonuç odaklı çözüm önerileri sunacağımız çalışmalar yaklaşık 1 ay boyunca devam edecek. Çalışmalar kapsamında farklı konu başlıklarıyla düzenlenecek oturumlarda, Atatürk Üniversitesi ve Erzurum Teknik Üniversitesi akademisyenleri ile ilgili kamu, STK ve sektör temsilcilerinden destek alacağız” dedi.

“Erzurum İl Profili ve Yakın Projeksiyonu” çalışmasının nihai bir çalışma olmadığının altını çizen Özakalın,  “Bu çalışma; şehrimizin problemlerinin çözümünde atılması gereken adımlar için öncü bir çalışma olacak. Bu çalışmanın, ilimizin sıkıntılarının aşama aşama çözümünde etkili olması için daha da geliştirilerek, şehrimizin her platformdaki temsilcilerinin sahiplenmesini ve uygulanmasında söz sahibi olmalarını temenni ediyorum” diye konuştu.

Toplantıda konuşan akademisyenler de, şehrin problemlerinin tespitinde izlenecek yol haritasıyla ilgili görüşlerini dile getirdi. Çalışmayla ilgili oturumlar önümüzdeki günlerde farklı konu başlıklarıyla devam edecek.

Duyurulara Git
SAVE 20%
off Individual Membership every year you're a member with us
Download
Yeni Sayfa 1

Yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi: 30 Haziran 2019

 

Cari yıl yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi 30 Haziran 2019’dur. Bahsi geçen tarihin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle, 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.

Üyelerimiz yıllık aidat ve munzam aidat ödemelerini;
https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp adresinden online
- Odamız veznelerine nakit veya kredi kartı ile
- Aşağıdaki banka hesap numarasına oda sicil numaralarını belirterek yapabilirler.


Halkbankası Erzurum Subesi (0342)  

Hesap No: 16000094

IBAN: TR38 0001 2009 3420 0016 0000 94


Süresi içerisinde ödenmeyen yıllık aidat ve munzam aidatlar “6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun” hükümleri uyarınca, gecikme zammı uygulanarak tahsil edilir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Custom text