Tel : +90 442 233 33 89 |

ETSO BAŞKANI YÜCELİK’TEN 12 MART MESAJI; “ERZURUM, ŞÜHEDANIN AZİZ HATIRASIDIR”

ETSO BAŞKANI YÜCELİK’TEN 12 MART MESAJI; “ERZURUM, ŞÜHEDANIN AZİZ HATIRASIDIR”
11 Mart 2021

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 103. Yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Erzurum’un 103 yıl önce tarihte eşi görülmemiş bir katliama maruz bırakıldığını ve o dönem yaşanan tarifsiz acıların halen daha yüreklerde hissedildiğini belirten ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Yücelik, “İnsanımıza bu büyük acıyı yaşatanlar ve buna göz yumanlar, tarihin bir kara lekesi olarak kalacaktır” dedi.

Mesajında, “Ermenilerin, akla gelebilecek insanlık dışı her türlü işkence ve katliamında şehit düşen hemşehrilerimizin aziz hatıraları asırlar geçse de yaşatılacaktır” diyen Başkan Yücelik şunları söyledi; “Kadim şehrimizin 103 yıl önce yaşadığı acıları unutmadık. Hürriyet ve istiklalimiz için canları pahasına vatan topraklarını müdafaa eden şühedanın emanetine sahip çıkmak, milletimizin 7’den 70’e her ferdinin boynunun borcudur. Erzurum, şühedanın aziz hatırasıdır. Bu cennet vatanın her karış toprağı, bütün varlığını mukaddes değerlerine hediye eden şehitlerin kanlarıyla yoğrulmuştur. Şehit bir neslin evlatları olarak bizler de; bu güzel vatanı canımızdan çok sevip, kıymetini bilmekle, mukaddesatımıza gönülden bağlanıp, yaşamakla, görev ve sorumluluklarımızı hakkıyla yerine getirmekle, ailemiz ve toplumumuz için çalışıp ter dökmekle sorumluyuz”

12 Mart 1918’in Erzurum’un şanlı zafer günü olduğunu kaydeden Başkan Yücelik, “Bu vesileyle, başta milletimizin Kurtuluş Savaşındaki destansı mücadelesine önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımızı kanı, canı pahasına müdafaa eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet, şükran ve minnetle yâd ediyorum. Ruhları şad olsun” dedi.

Duyurulara Git
SAVE 20%
off Individual Membership every year you're a member with us
Download
Yeni Sayfa 1

Yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi: 30 Haziran 2019

 

Cari yıl yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi 30 Haziran 2019’dur. Bahsi geçen tarihin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle, 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.

Üyelerimiz yıllık aidat ve munzam aidat ödemelerini;
https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp adresinden online
- Odamız veznelerine nakit veya kredi kartı ile
- Aşağıdaki banka hesap numarasına oda sicil numaralarını belirterek yapabilirler.


Halkbankası Erzurum Subesi (0342)  

Hesap No: 16000094

IBAN: TR38 0001 2009 3420 0016 0000 94


Süresi içerisinde ödenmeyen yıllık aidat ve munzam aidatlar “6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun” hükümleri uyarınca, gecikme zammı uygulanarak tahsil edilir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Custom text