Tel : +90 442 233 33 89 |

ETSO Başkanı Yücelik’ten Yapılan Darbe Girişimine Tepki

ETSO Başkanı Yücelik’ten Yapılan Darbe Girişimine Tepki
17 Temmuz 2016

Türkiye’de tek iradenin “Milletin İradesi” olduğunu ve onun temsilcisinin de seçilmiş hükümet olduğunu vurgulayan Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, “Halkının iradesini hiçe sayarak ona kurşun sıkan hainlere yine bu halk gerekli cevabı vermiştir” dedi.

Halkın iradesi ve demokrasi dışında hiçbir iradeyi tanımadıklarını belirten ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, “15 Temmuz günü olan ve bitenleri iyi anlamamız lazım. Bu ahlak dışı kalkışmayı asla kabul etmeyeceğimizi ve seçilmiş meşru Hükümetimizin yanında olduğumuzu bir kez daha vurgulamak isteriz. Milletimizin dik duruşu, kahraman Emniyet güçlerimiz, ülkesini seven askerlerimiz ile darbe teşebbüsü bertaraf edilmiştir. Demokrasi karşıtlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik ve kararlı duruşu da takdirle karşılıyoruz.” dedi.

“DEMOKRASİ VE MİLLİ İRADE” VURGUSU

Ülkemizin büyüklüğünü ve özellikle milletimizin demokrasiye olan inancını hiçe sayan bir grubun kendi halkına kurşun sıkmasını, Meclis’e ve kamuya ait binalara bomba yağdırmasını lanetlediklerini vurgulayan Başkan Yücelik, “Hükümetimizin yanında olduğumuzu ve milli iradeye, ülkemizin demokratik kazanımlarına sıkı sıkıya bağlı olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Devletimizin, hükümetimizin ve milletimizin göstermiş olduğu vakur duruş tarihe altın harflerle yazılmıştır. Demokrasiye sahip çıkma adına verdiğimiz mücadele sadece bu gün için değil daim olmalıdır.” diye konuştu.

“MİLLET EMANETİNE SAHİP ÇIKTI”

Darbe girişiminin ilk dakikalarından itibaren Türk Halkı’nın Cumhuriyete ve onun değerlerine sahip çıktığını hatırlatan Başkan Lütfü Yücelik şöyle devam etti, “Biz kolay yerlerden buralara gelmedik. Onun içinde bu ülkeyi öyle kolay kolay birilerine teslim etmeyeceğimizi Milletimiz tüm dünyaya ilan etti. Artık daha fazla kenetlenme, daha fazla dayanışma ve daha fazla birlik içinde hareket etmemiz gerekir. Allah’a şükür herşeyin üstesinden gelecek gücümüz var. Çünkü; bu millet inandığı şeyler için çok şeyi feda etmeye hazırdır. Türkiye Cumhuriyeti gece baskınları ile yıkılacak bir ülke değildir, olamazda. Cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkmak adına şehit olan tüm güvenlik güçlerimiz ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın şahsında da onurlu ve dik duruşta bulunan herkese teşekkür ediyoruz.”