Tel : +90 442 233 33 89 |

ETSO Meclis Başkanı Saim Özakalın; “Girişimcilik Destekleri, Girişim Kadar Değerli”

ETSO Meclis Başkanı Saim Özakalın; “Girişimcilik Destekleri, Girişim Kadar Değerli”
10 Temmuz 2017

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Türkiye Ekonomi Bankası’nın (TEB)  ortak projesiyle 9 ilde faaliyet gösteren, ‘TİM-TEB Girişim Evi’nin 10.’sunu Erzurum’da kurmaya yönelik çalışma yürüten bir heyet, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meclis Başkanı Saim Özakalın’ı ziyaret etti.

TEB Girişim Bankacılığı Müdürü İbrahim Coşkuner, TİM Kurumsal İletişim Koordinatörü Okan İnce, TEB Girişim Evi Danışmanı Mehmet Sanlı ile DAİB Genel Sekreteri Murat Karapınar ve ATA Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recep Sadeler’in yer aldığı heyet, ETSO Meclis Başkanı Özakalın’la, ATA Teknokent’te kurulması planlanan ‘TİM-TEB Girişim Evi’yle ilgili görüş alış verişinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Özakalın, Erzurum’un son dönemde yatırımcıların ve girişimcilerin ilgi odağı haline geldiğini ifade ederek, bu ilginin hükümetin Cazibe Merkezleri Programı ile daha üst seviyelere çıktığını söyledi. Erzurum’da yatırım ve üretim yapmak isteyen müteşebbislerin her türlü ihtiyacına cevap verebilmenin, en az o yatırım kadar değerli olduğunu kaydeden Özakalın, bu açıdan, yatırımcıların projelerini geliştirebilmelerine imkan sağlayacak destekleri bulabileceği, ‘TİM-TEB Girişim Evi’ gibi merkezlerin çoğalmasının büyük önem taşıdığını vurguladı.

ETSO’nun her zaman bu bilinçle hareket ettiğini kaydeden Özakalın, 2008 yılında bir Avrupa Birliği (AB) projesi olarak hayata geçen ve bulunduğu bölgedeki firma sahiplerine işlerini geliştirmeleri yönünde hizmet veren, Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezleri’nin (ABİGEM) birçok bölgede proje bitiminde kapatıldığını ancak Erzurum ABİGEM’in, anonim şirket yapısıyla Oda bünyesinde faaliyetlerini sürdürdüğünü söyledi. Şimdiye kadar binlerce kişiye eğitim ve danışmanlık hizmeti veren Erzurum ABİGEM’in sadece Erzurum’da değil bölge illerinde de çok sayıda firmayla başarılı proje çalışmaları yürüttüğünü anlatan Özakalın,  ‘TİM-TEB Girişim Evi’nin de ATA Teknokent’te önemli çalışmalara imza atacağına ve girişimcilere güç katacağına inandığını ifade etti.

‘Girişim Evleri’nde, girişimcilere projelerini hayata geçirme veya mevcut işlerini doğru bir şekilde yürütmelerine yönelik olarak bire bir danışmanlık hizmeti verdiklerini ifade eden TEB Girişim Bankacılığı Müdürü İbrahim Coşkuner ise, girişimcilik ekosisteminin önde gelen kurum/kuruluşları ve melek yatırımcılar ağları ile yapılan işbirlikleriyle de girişimcilere daha güçlü hizmet verdiklerini söyledi. Coşkuner, finansal hizmetlerin yanı sıra eğitim, mentorluk, danışmanlık, koçluk, kuluçka programı, networking, yatırımcı ilişkileri gibi konularda da katkı sundukları girişimcilere iş fikirlerini geliştirmeleri için her türlü fiziki ortamın sağlandığını belirtti.

ATA Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recep Sadeler de, teknokent bünyesinde kurulacak ‘Girişim Evi’nin, farklı alanlarda desteğe ihtiyaç duyan girişimcilerin taleplerinin karşılanması açısında önemli olduğuna işaret ederek, girişimcilik kapsamında yapılan bu desteklerin üniversitelerin, özellikle, ‘Girişimci Üniversiteler Endeksi’nde çok daha üst sıralara çıkmasına ciddi katkılar sağlayacağını dile getirdi.

Duyurulara Git
SAVE 20%
off Individual Membership every year you're a member with us
Download
Yeni Sayfa 1

Yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi: 30 Haziran 2019

 

Cari yıl yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi 30 Haziran 2019’dur. Bahsi geçen tarihin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle, 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.

Üyelerimiz yıllık aidat ve munzam aidat ödemelerini;
https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp adresinden online
- Odamız veznelerine nakit veya kredi kartı ile
- Aşağıdaki banka hesap numarasına oda sicil numaralarını belirterek yapabilirler.


Halkbankası Erzurum Subesi (0342)  

Hesap No: 16000094

IBAN: TR38 0001 2009 3420 0016 0000 94


Süresi içerisinde ödenmeyen yıllık aidat ve munzam aidatlar “6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun” hükümleri uyarınca, gecikme zammı uygulanarak tahsil edilir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Custom text