Tel : +90 442 233 33 89 |

ETSO Meclisi’ne, 2. OSB Brifingi

ETSO Meclisi’ne, 2. OSB Brifingi
4 Eylül 2015

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ETSO) Ağustos ayı Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Saim Özakalın başkanlığında gerçekleştirildi.

ETSO Meclis Salonu’ndaki toplantı, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şevket Demir’in, Ağustos ayı faaliyetlerini içeren sunumuyla devam eden toplantıda, Meclis Başkanı Saim Özakalın da 2. OSB’de yürütülen altyapı çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Aynı zamanda 2.OSB Mütevelli Heyeti Başkan Vekili olan Özakalın, ETSO olarak 2.OSB’deki çalışmaları yakından takip ettiklerini belirterek, çalışmaların belirlenen takvim çerçevesinde yürütülmesine azami özen gösterildiğini ifade etti. Erzurum’a yatırım yapmak isteyen iş adamları ve firmaları yeni organize sanayi bölgesine kavuşturmak için çaba gösterdiklerini kaydeden Başkan Özakalın, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik’in de, 2. OSB’yle ilgili çalışmalarla yakından ilgilendiğinin altını çizdi.

Özakalın, 1. Etap’taki altyapı çalışmalarının yüklenici firma tarafından, 2016 yılının Ekim ayında teslim edileceğini sözlerine ekledi.

Başkan Özakalın’ın konuşmasının ardından, toplantıya davet edilen 2. OSB Müdürü Fırat Karakaya tarafından, ETSO Meclis üyelerine yeni OSB’nin son durumuyla ilgili detaylı bilgi verildi. 2. OSB’nin kuruluş aşamalarından ve yapısından söz eden Karakaya, toplam 216 hektarlık bir alana sahip olan 2. OSB’nin ilk etapta 50 hektarlık bölümünde altyapı çalışmalarının sürdürüldüğünü belirtti. Büyüklükleri, 5 bin ile 7 bin metrekare arasında değişen 40 adet B tipi parselden oluşan 2. OSB 1. Etap’taki altyapı çalışmalarının aksamadan yürütüldüğünü anlatan Fırat Karakaya,  geri kalan 166 hektarlık alanda da proje ihalesi çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Toplantının sonunda Başkan Özakalın ve 2. OSB Müdürü Fırat Karakaya meclis üyelerinin konuyla ilgili sorularını cevaplandırdılar.

Customer Reviews

5
0%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%
0
0%
    Showing 0 reviews

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Thanks for submitting your comment!
WeCreativez WhatsApp Support
WhatsApp üye destek ekibimiz hızlı destek için burada.