Tel : +90 442 233 33 89 |

ETSO Vakıf Üniversitesi Danışma Kurulu Toplandı

ETSO Vakıf Üniversitesi Danışma Kurulu Toplandı
2 Şubat 2016

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Yardım Araştırma Geliştirme Vakfı tarafından kurulacak olan vakıf üniversitesi ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Erzurum Atatürk ve Erzurum Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşan Danışma Kurulu, Prof. Dr. Osman Demirdöğen koordinatörlüğünde toplanarak, üniversitenin ismi ve oluşturulan bölümler hakkında görüşlerini sundular. Danışma Kurulu,  Erzurum Ticaret ve Teknoloji Üniversitesi olarak düşünülen vakıf üniversitesinin İsminin “Erzurum Ticaret ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi” olması yönünde yönetime görüş bildirme kararı aldı.  Üniversitenin eğitim öğretime hangi fakülte ve yüksekokullarla başlaması gerektiğini tartışan Danışma Kurulu üyeleri, bölgenin nitelikli eleman ihtiyacını hemen karşılayabilecek bölümlerin açılması konusunda fikir birliğine vardı. İlk olarak Biomedikal Mühendisliği, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi ile birlikte Meslek Yüksekokulu’nun hemen açılması gerektiği vurgulanarak, üniversite büyüdükçe hem bu fakültelere farklı bölümler eklenebileceği hem de diğer fakültelerin açılabileceği belirtildi. Danışma Kurulu tarafından, eğitim öğretim için ihtiyaç duyulan hizmet binalarının yatırımlarının hemen başlatılması, kampüs içerisinde gerekli düzenlemelerin yapılması ve öğretim üyesi bulunması çalışmalarının hızlandırılması konusunda Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kuruluna bilgi verildi.

Erzurum Ticaret ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin bölge ve ülke için önemli sorumluluklar üstleneceği öngörülerek, sağlam bir altyapının oluşturulması gerektiği, Danışma Kurulu üyelerinin ise bu konuda üzerine düşeni fazlasıyla yapmaya hazır oldukları kaydedildi.

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Yardım Araştırma ve Geliştirme Vakfı Danışma Kurulu toplantısına katılanların isimleri şöyle:

Şevket Demir,  Tacettin Deniz, Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Prof. Dr. Reşat Karcıoğlu, Prof. Dr. Yücel Erkmen, Prof. Dr. Kadir Bilen, Prof. Dr. Cafer Çelik, Prof. Dr. Hasan Yılmaz , Prof.Dr. Nurinisa Esenboğa, Prof.Dr. Fatma Gecikli, Prof.Dr. Uğur Yavuz, Prof.Dr. Fehim Bakırcı, Prof.Dr. Hüseyin Aydın , Prof. Dr. Abdullah Kopuzlu, Harun Delibaş, Yalçın Dericioğlu, Baki Çakmak.

WeCreativez WhatsApp Support
WhatsApp üye destek ekibimiz hızlı destek için burada.