Tel : +90 442 233 33 89 |

ETSO Yönetimi Belirlendi

ETSO Yönetimi Belirlendi
12 Nisan 2018

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ETSO), 7 Nisan 2018 Cumartesi günü yapılan organ seçimlerinin ardından oluşan ETSO Meclisi ilk toplantısını yaptı.

5174 Sayılı Odalar ve Borsalar Kanunu gereğince, en yaşlı meclis üyesi sıfatıyla Mehmet Yıkılmaz’ın başkanlığında yapılan toplantı, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Toplantıda kısa bir konuşma yapan Yıkılmaz, Meclis üyeleri ile Meclis Başkanlık Divanı, Oda Yönetim Kurulu, Üst Kurul (TOBB) Delegeliği ve Disiplin Kurulu üyeliklerine seçilenlere başarı dileğinde bulundu.

“SEÇİM GERİDE KALDI, ŞİMDİ BİRLİK ZAMANI”

Toplantıda daha sonra ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik bir konuşma yaptı. Konuşmasında, ETSO Meclisi’nin Erzurum’a hayırlı olması temennisinde bulunan Yücelik şöyle konuştu; “Çok şükür demokratik bir ortamda, iyi ilişkiler içerisinde, kimseyi kırmadan, incitmeden bir seçim süreci geçirdik. Bizler hepimiz birbirimizi tanıyoruz. Acı, tatlı günlerimizde, keyifli ve kederli anlarımızda hep birbirimizin yanında oluyoruz. Seçim sürecinde ne yaşandıysa hepsi bu kapının arkasında kaldı. Artık birlik ve beraberlik içerisinde şehrimizin sorunlarına, üyelerimizin sıkıntılarına odaklanmalıyız. Allah’ın izniyle yeni Meclisimiz bunu başaracak yetkinliğe ve yeterliliğe sahiptir. Şimdiye kadar görev yaptığımız arkadaşlarımızla da aynı şekilde çalıştık. Onlar da buralara emek verdi, mesai harcadı. Hepsine özverili çabalarından dolayı teşekkür ediyorum.”

“HER ZAMAN ŞEHRİMİZİN MESELELERİNE KAFA YORDUK”

Ülkede farklı dönemlerde önemli badireler atlatıldığını ifade eden Yücelik, ETSO olarak hiçbir grubun taassubu altına girmediklerini ve ülkeye sıkıntı yaşatan hiçbir oluşuma da fırsat vermediklerini belirterek, “Bizim hiçbir dönem, ‘o grup’, ‘bu grup’ diye bir derdimiz olmadı. Biz, şehrimizin ve ülkemizin meselelerine, kalkınmasına, gelişmesine kafa yorduk. Ticaret erbabımızın sıkıntılarıyla meşgul olduk. Bu konuda gönlümüz rahat. Allah nasip ederse önümüzdeki dönemde de aynı üslupla şehrimizin ve ülkemizin meselelerine sahip çıkacağız.”

ETSO’nun büyük bir aile olduğunu dile getiren Yücelik, yeni dönemde herkesin görev ve sorumluluğu olacağını kaydederek, Oda organlarının yanı sıra,  meslek komiteleri ve ihtisas komisyonlarının da etkin bir çalışma programı ile görev yapacağını vurguladı.

ETSO’da ilk Meclis toplantısının yanı sıra, 35 Meslek grubundan meclis üyeliğine seçilenler, Meclis Başkanlık Divanı, Oda Yönetim Kurulu, Üst Kurul (TOBB) Delegeliği ve Disiplin Kurulu üyelikleri için oy kullandı. Yakutiye İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı görevlilerinin nezaretinde, ETSO Meclis Salonu ve Yönetim Kurulu Salonu’nda yapılan seçimde meclis üyeleri oy kullandı. Yapılan seçim sonucunda oda yönetimi şu şekilde oluştu;

YÖNETİM KURULU:

Yönetim Kurulu Başkanı; Lütfü Yücelik, Yönetim Kurulu Üyeleri; Muharrem Özdemir, Hüseyin Polat, Engin Çimen, Vakur Alemdar, Şevket Demir, Celalettin Çetinkaya, İbrahim Bulut, Murat Turan, Ömer Faruk Yıldırım ve Hamit Aydoğdu.

MECLİS BAŞKANLIK DİVANI:

Meclis Başkanı; Saim Özakalın, Meclis Başkan Vekilleri; Mutlutan Alparslan Dumlu, Altan Arslan ve Katip Üye; Serhat Kılıç.

ÜST KURUL (TOBB) DELEGELERİ;

Eyüp Gözgeç, Ahmet Satılmaz, Memet Hakan Erduman, Mehmet Melik Kaya, Haktan Ömeroğlu, Gökhan Yılmaz, Şahin İncesu ve Haydar Kavurmacı.

DİSİPLİN KURULU:

Mehmet Tan Özyapar, Kadir Toprak, Ömer Çalıkuşu, Beyler Yıldız, Fatih Tüzemen ve Olgun Gür.

Duyurulara Git
SAVE 20%
off Individual Membership every year you're a member with us
Download
Yeni Sayfa 1

Yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi: 30 Haziran 2019

 

Cari yıl yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi 30 Haziran 2019’dur. Bahsi geçen tarihin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle, 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.

Üyelerimiz yıllık aidat ve munzam aidat ödemelerini;
https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp adresinden online
- Odamız veznelerine nakit veya kredi kartı ile
- Aşağıdaki banka hesap numarasına oda sicil numaralarını belirterek yapabilirler.


Halkbankası Erzurum Subesi (0342)  

Hesap No: 16000094

IBAN: TR38 0001 2009 3420 0016 0000 94


Süresi içerisinde ödenmeyen yıllık aidat ve munzam aidatlar “6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun” hükümleri uyarınca, gecikme zammı uygulanarak tahsil edilir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Custom text