Tel : +90 442 233 33 89 |

ETSO’da, “Teknoloji Girişimciliği” Toplantısı

ETSO’da, “Teknoloji Girişimciliği” Toplantısı
30 Mayıs 2016

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Erzurum Genç Girişimciler Kurulu (GGK) tarafından düzenlenen toplantıda, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu (TÜBİTAK) yürütülen ve yenilikçi teknoloji iş fikrine sahip girişimcilere 150 Bin TL’ye kadar hibe desteği sağlayan, ‘BİGG Garaj-Yenilikçi Anadolu Projesi’nin tanıtımı yapıldı.

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ETSO) düzenlenen ve ETSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şevket Demir, Genel Sekreter Av. Harun Delibaş ile GGK üyeleri ve girişimci adayları katıldığı toplantının açış konuşmasını, Erzurum GGK Başkanı ve ETSO Meclis Üyesi Haktan Ömeroğlu yaptı. Konuşmasında girişimciliğin önemine değinen Ömeroğlu toplantıya katılan genç girişimci adaylarına, “Zengin olmak istiyorsanız girişimciliği göz ardı edemezsiniz.” dedi.

Türkiye’nin en büyük potansiyelinin, 78 milyon nüfusunun yarıya yakınını teşkil eden genç nüfusu olduğunu ifade eden Ömeroğlu şunları söyledi; “Dünyada en büyük 10 ekonomiye sahip hiçbir ülke bizim kadar genç nüfusa sahip değil… Genç girişimler kurulları olarak amacımız; bünyemizdeki bu genç nüfusu harekete geçirmek, rol model olarak onlara dinamizm kazandırmak ve ülkemize bir katma değer sağlamaktır. Ülkemiz 2023 hedeflerine ancak üreterek, dünya ile daha fazla entegre olarak ulaşabilecektir.”

Erzurum’un, girişimciliğe yönelik hibe desteklerinden minimum düzeyde faydalanan iller arasında olduğunu vurgulayan Ömeroğlu, “Artık şehrimizin üreten, istihdam eden, katma değer sağlayan, devletten bekleyen değil, devlete katkı yapan iller arasında yerini alması lazım. Bunun için özellikle girişimciliğe ve Ar-Ge’ye verilen desteklerden azami ölçüde faydalanmamız gerekiyor” diye konuştu.

Toplantıda daha sonra, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Teknoloji Transfer Ofisi Girişimcilik Birimi Müdürü Şevket Özer Kürkçüoğlu, TÜBİTAK’ın ‘BİGG Garaj-Yenilikçi Anadolu Projesi’nin tanıtımını yaptı. Yenilikçi iş fikri sahibi girişimci adaylarını teşvik etmek amacıyla başlatılan, TÜBİTAK BİGG (Bireysel Genç Girişimci) Programı’nın, Türkiye’nin dört bir yanındaki teknolojik girişim projelerine karşılıksız olarak 150 bin TL hibe desteği sağlayan bir girişimci destek programı olduğunu ifade eden Kürkçüğlu, teknoloji konusunda özgün fikri olan, ancak yeterince destek ve kaynak bulamayan girişimcilerin teknoloji girişimciliğine, “TÜBİTAK 1601 Programı” kapsamında desteklenen BİGG GARAJ ile Anadolu`da başlayabileceklerini söyledi.

ETSO’daki toplantıya katılan girişimci adayları soru-cevap bölümünde Şevket Özer Kürkçüoğlu’dan merak ettikleri konularda detaylı bilgiler aldılar.

Duyurulara Git
SAVE 20%
off Individual Membership every year you're a member with us
Download
Yeni Sayfa 1

Yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi: 30 Haziran 2019

 

Cari yıl yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi 30 Haziran 2019’dur. Bahsi geçen tarihin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle, 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.

Üyelerimiz yıllık aidat ve munzam aidat ödemelerini;
https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp adresinden online
- Odamız veznelerine nakit veya kredi kartı ile
- Aşağıdaki banka hesap numarasına oda sicil numaralarını belirterek yapabilirler.


Halkbankası Erzurum Subesi (0342)  

Hesap No: 16000094

IBAN: TR38 0001 2009 3420 0016 0000 94


Süresi içerisinde ödenmeyen yıllık aidat ve munzam aidatlar “6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun” hükümleri uyarınca, gecikme zammı uygulanarak tahsil edilir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Custom text