Tel : +90 442 233 33 89 |

ETSO’dan Aidat Borçlarına Yapılandırma

ETSO’dan Aidat Borçlarına Yapılandırma
7 Haziran 2018

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ETSO), üye ve munzam aidat borçlarına, “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 Sayılı Kanun” kapsamında yeniden yapılandırma imkânı getirildi.

Oda üyeleri 31 Temmuz 2018 tarihine kadar ETSO’ya başvurarak yeniden yapılandırmadan faydalanabilecek. Üyeler, geçmiş döneme ait borçlarını gecikme zammı olmaksızın, Temmuz 2018 sonuna kadar tek seferde ödeyebileceği gibi, ilk taksiti Temmuz 2018 tarihinden başlamak üzere 6 eşit taksitle de ödeyebilecek.

Konuyla ilgili olarak ETSO’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Kanuna göre, dileyenler toplam meblağı altı taksite kadar ödeyebilecek. Bu durumda birinci taksitin son ödeme günü 31 Temmuz 2018 olup, altı aylık taksit yapılması durumunda kalan beş taksit birer aylık dönemler halinde tahsil edilecek. Kanunda ayrıca; ‘Taksitlerden herhangi birinin öngörülen süre ve şekilde kısmen veya tamamen ödenmemesi halinde ise yapılandırma iptal edilerek, aidat borcunun eski haline döndürüleceği ve o ana kadar yapılan tahsilatların borçtan düşülerek günlük gecikme zammı tahakkuk ettirilmeye devam edileceği’ hükmü yer alıyor. Bu sebeple, üyelerimizin yapılandırmalarının bozulmaması için taksitlerin zamanında ödenmesine özen göstermelerini rica ediyoruz.”

YÜCELİK; “ÜYELERİMİZ BU FIRSATI DEĞERLENDİRSİN”

Borçlara yeniden yapılandırma imkânı sağlayan 7143 Sayılı Kanun’un, hem devlete borcu olan bireyleri, hem de SSK ve vergi borçlu olan işletmeleri rahatlatacağını kaydeden ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik ise, oda üye ve munzam aidatlara da ödeme kolaylığı getiren kanundan borcu olan bütün mükelleflerin yararlanmasını arzu ettiklerini dile getirdi.

Aidatlarını ödeyememiş olan üyelerin Oda’ya müracaat etmeleri halinde borçlarının hemen yapılandırılacağını kaydeden Başkan Yücelik, “Üyelerimizin bu fırsatı değerlendirmesini ve borçlarından kurtulmasını istiyoruz” dedi.

ETSO’DAN AİDAT BORÇLARINA YAPILANDIRMA (1)