Tel : +90 442 233 33 89 |

GS1 Türkiye Vakfı

GS1 Türkiye Vakfı
7 Ağustos 2017

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ‘nden gelen yazı;

Küreselleşen dünyada, ticaretin tüm sınırları aşarak uluslararası bir boyuta ulaşması, ticarete konu olan emtia ve hizmet çeşitlerinin artması, tedarik zinciri üzerindeki değerlerin gerek ulusal gerekse uluslararası alanda, standartlar üzerine kurulu bir sistem tarafından tanımlanması ihtiyacını ortaya çıkarmıştır.

Merkez Ofis Belçika’da olmak üzere, 112 ülkede faaliyet gösteren üye organizasyonlar kanalıyla yaygınlaştırılan standartlar ile bahis konusu ihtiyaçlara çözüm üreten GS1 Organizasyonu, ticaretin küresel dilini oluşturmaktadır,

GS1 sistemi, tedarik zinciri üzerinde yer alan ürün, üretim yeri, palet, konteyner, doküman ve benzerlerini özgün numaralarla tanımlayarak tedarik zincirinde yer alan paydaşlar arasında etkin, verimli ve görünür bilgi alışverişinin gerçekleşmesini sağlamaktadır. Yerel ya da küresel ticarette GS1 sistemini kullanan firmalar ticari ortakları ile iletişimde ortak standartlar kullanmanın getirdiği maliyet avantajıyla küresel düzeyde rekabet avantajı elde etmektedir.

1988’den itibaren TOBB bünyesinde hizmet veren GS1 Türkiye, uluslararası GS1 Organizasyonunun ülkemizdeki temsilcisi olarak; GS1 sisteminin ülkemizde uygulanması ve yaygınlaştırılması yönünde faaliyetlerde bulunmuştur. 2017 yılı itibariyle, TOBB’un kurucusu olduğu ve Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendiğim GS1 Türkiye Vakfı, TOBB’dan aldığı bayrağı daha yükseğe ve ileriye taşıma hedefiyle çalışmalarını sürdürmektedir.

TANITIM BROŞÜRÜ