Tel : +90 442 233 33 89 |

‘HAMİ OKUL’ UYGULAMASI İÇİN İMZALAR ATILDI

‘HAMİ OKUL’ UYGULAMASI İÇİN İMZALAR ATILDI
31 Aralık 2019

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyet gösteren Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA), İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı işbirliğiyle, mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesine yönelik faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi.

Erzurum’daki meslek liseleri ile işletmeler arasında işbirliğinin güçlenmesi için meslek okullarında öğrenim gören öğrencilerin, niteliklerinin arttırılmasını ve mezun öğrencilerin sektörde istihdam edilmesini destekleyen bir proje kapsamında işbirliği protokolleri imzalandı. Uygulama ile özel sektördeki işletmelerin nitelikli eleman temini noktasında yaşadıkları sorunların giderilmesi hedefleniyor.

KUDAKA’da düzenlenen imza törende konuşan KUDAKA Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Demirdöğen, “Önümüzdeki 3 yıl içerisinde de Milli Eğitimle çalışmaya devam edeceğiz. Bu yılın son uygulaması; ‘Hami-Okul’ uygulaması… Bu kapsamda, okullarla sanayiyi bir araya getirip, birbirlerinin ihtiyaçlarını karşılıklı mutabakatla karşılamaya ve bölgenin nitelikli elaman seviyesi daha üst seviyelere çıkarmaya çalışacağız” dedi.

ETSO Meclis Başkanı Saim Özakalın ise kalifiye eleman sıkıntısına dikkat çekerek, “Ülkemizin ve bölgemizin en büyük sorunu ara eleman… Bu sorunu çözdüğümüzde göç ve istihdam sorununun ortadan kalkacağını söyleyebiliriz. Bunun için ETSO olarak bu tür projeleri çok önemsiyoruz. Projenin pozitif sonuçlarını en kısa zamanda göreceğimize inanıyoruz. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz da konuşmasında, “İlimizde meslek lisesi konusu üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Hangi sektörün neye ihtiyacı varsa o yönde çalışmalar yapıyoruz. İl genelinde bulunan liselerimizden ara elemanlar mezun etmeyi amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

İmza töreninde 4 okul ve 4 işletmenin katılımıyla toplamda 5 protokol imzalandı. Erzurum Yakutiye Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, otomotiv sektöründe faaliyet gösteren bir firma ile ile Erzurum Yakutiye Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, boya ve kimya sanayi sektöründeki bir firmayla, Erzurum Palandöken Rıfkı Salim Burçak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bakım merkezi ile protokol imzalarken, Erzurum Yakutiye Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de Plastik, ambalaj firması ve boya, kimya firması ile 2 ayrı protokol imzaladı.

Duyurulara Git
SAVE 20%
off Individual Membership every year you're a member with us
Download
Yeni Sayfa 1

Yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi: 30 Haziran 2019

 

Cari yıl yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi 30 Haziran 2019’dur. Bahsi geçen tarihin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle, 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.

Üyelerimiz yıllık aidat ve munzam aidat ödemelerini;
https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp adresinden online
- Odamız veznelerine nakit veya kredi kartı ile
- Aşağıdaki banka hesap numarasına oda sicil numaralarını belirterek yapabilirler.


Halkbankası Erzurum Subesi (0342)  

Hesap No: 16000094

IBAN: TR38 0001 2009 3420 0016 0000 94


Süresi içerisinde ödenmeyen yıllık aidat ve munzam aidatlar “6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun” hükümleri uyarınca, gecikme zammı uygulanarak tahsil edilir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Custom text