Tel : +90 442 233 33 89 |

KADIN GİRİŞİMCİLİĞİ VE İSTİHDAMI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

KADIN GİRİŞİMCİLİĞİ VE İSTİHDAMI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI
16 Kasım 2020

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) / Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Erzurum Kadın Komitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

TOBB / ETSO KGK Başkanı Feride Eda Çalıkuşu ile MÜSİAD Erzurum Kadın Komitesi İl Başkanı Zeynep Polat arasında ETSO’da imzalanan protokolle; iki taraf arasında işbirliğini geliştirmek, kadın girişimciliği ile kadın istihdamı alanında birlikte projeler üretmek ve bu projelerde tarafların birbirine destek vermesi, paydaş olması amaçlanıyor.

Protokolün Erzurum için hayırlı olması temennisinde bulunun Erzurum KGK Başkanı Feride Eda Çalıkuşu, Erzurum’un gelişmesi ve kalkınması için çaba gösteren tüm kadın oluşumlarıyla çalışma ve ortak proje üretme gayretinde olduklarını ifade ederek şunları söyledi;  “Göreve geldiğimiz günden bu yana, kurul olarak en fazla dikkat ettiğimiz husus; şehrimizde birlik ve bütünlüğü tesis ederek tek yumruk olmaktı. Bir buçuk yıldır bunu başardığımızı görmek, çalışmalarımız için bizi daha da heyecanlandırıyor. MÜSİAD gibi dünya çapında yapılanması güçlü bir kuruluşun Erzurum Kadın Komitesi ile birlikte iş birliğine girmek; hedef kitlemiz kadınlarımızın girişimcilik, istihdam ve bürokratik alanlarda tek vücut hareket ettiğinin en güzel örneğidir.”

Erzurum KGK olarak yürüttükleri faaliyetlere değinen Çalıkuşu, “Erzurum’da kadınlarımıza öncülük ederek; yaptığımız online eğitim, seminer ve konferanslarla global düzeyde destek vermeye hız kesmeden devam ediyoruz. Yaşadığımız pandemi sürecini pozitife çevirme niyetindeyiz. Tüm bu çalışmalarımızda koordinatör odamız Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası, tüm imkanlarını bizlere sunarak, sonuna kadar girişimcilerimize desteğini sürdürmektedir. Elimizdeki tüm bu imkanlarla ilimizde faaliyet gösteren kadınlarımıza girişimcilik, istihdam ve kadın kooperatifçiliğinde elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. MÜSİAD Erzurum Kadın Komitesi ile birlikte şehrimizde kadın girişimciliği ile ilgili tüm süreçleri birlikte daha verimli yöneteceğimize olan inanıyoruz. Yaptığımız protokolün hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, şehrimizde birlik ve beraberlik adına güzel bir örnek olmasını diliyorum” diye konuştu.

MÜSİAD Erzurum Kadın Komitesi İl Başkanı Zeynep Polat ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “TOBB ve MÜSİAD; ülkemizi, dünyada saygın, bölgesinde etkin müreffeh bir ülke haline getirmek için evrensel değerlerimizi koruyarak, sosyal, kültürel, ekonomik ve teknolojik alanlarda kalkınmasını sağlamak gibi ortak amaçlarla varlığını sürdüren iki büyük oluşum… Bu oluşumların çatısı altında faaliyetlerini yürüten TOBB Erzurum Kadın Girişimciler Kurulu ve MÜSİAD Erzurum Kadın Komitesi arasında imzaladığımız bu protokolle; Erzurum’da faaliyet gösteren ve/veya faaliyet planı içinde olan kadın girişimcilerimizin çalışmalarına öncülük etmeyi, potansiyelleri nispetinde doğru işi, doğru yer ve doğru zamanda yapmaları için onları yönlendirmeyi, teşvik etmeyi ve motivasyon sağlamayı hedefliyoruz. Gerçek amacı kazanmak ve kazandırmak olan tüm kadın girişimcilerimizle bize gelecek tüm projeleri değerlendirmeye hazırız. Protokolün her iki taraf içinde hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Duyurulara Git
SAVE 20%
off Individual Membership every year you're a member with us
Download
Yeni Sayfa 1

Yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi: 30 Haziran 2019

 

Cari yıl yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi 30 Haziran 2019’dur. Bahsi geçen tarihin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle, 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.

Üyelerimiz yıllık aidat ve munzam aidat ödemelerini;
https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp adresinden online
- Odamız veznelerine nakit veya kredi kartı ile
- Aşağıdaki banka hesap numarasına oda sicil numaralarını belirterek yapabilirler.


Halkbankası Erzurum Subesi (0342)  

Hesap No: 16000094

IBAN: TR38 0001 2009 3420 0016 0000 94


Süresi içerisinde ödenmeyen yıllık aidat ve munzam aidatlar “6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun” hükümleri uyarınca, gecikme zammı uygulanarak tahsil edilir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Custom text