Tel : +90 442 233 33 89 |

“Kalifiye Eleman Sıkıntısı Desteklerle Aşılacak”

“Kalifiye Eleman Sıkıntısı Desteklerle Aşılacak”
21 Haziran 2018

ETSO MECLİS BAŞKANI SAİM ÖZAKALIN;

“KALİFİYE ELEMAN SIKINTISI DESTEKLERLE AŞILACAK”

 

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meclis Başkanı Saim Özakalın’ı ziyaret eden, Çalışma ve İş Kurumu Erzurum İl Müdürü Recep Demir, ekim ayı içerisinde düzenleyecekleri istihdam fuarına bütün işverenleri davet etti.

Şube Müdürü Abdulkadir Mutlu’nun da hazır bulunduğu ziyarette, ETSO Meclis Başkanı Özakalın’dan oda üyelerinin fuara katılımı noktasında destek isteyen Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Recep Demir, istihdam anlamında Erzurum için önemli bir etkinlik olacak fuarda iş dünyasının desteğini beklediklerini vurguladı. Şehrin istihdam profilini ortaya koyacak olan fuarda işverenleri ve iş arayanları bir araya getirmeyi amaçladıklarını kaydeden Demir, her iki taraf için de olumlu neticeler almayı ümit ettiklerini dile getirdi.

“İŞBİRLİĞİNİ ARTIRACAĞIZ”

Ziyarette, Erzurum ve bölge için istihdamın önemine değinen ETSO Meclis Başkanı Saim Özakalın ise, istihdam fuarına katılım ve etkinliğin duyurulması noktasında gerekli desteği vereceklerini söyledi. Özakalın, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile her zaman uyumlu bir işbirliği içerisinde olduklarını belirterek, yeni dönemde oda üyelerinin kalifiye eleman ihtiyaçlarının karşılanması ve bu sıkıntının aşılması noktasında, İŞKUR ve KOSGEB’le işbirliğini artırmayı arzu ettiklerinin altını çizdi. ETSO’nun, ABİGEM ve İŞKUR işbirliği ile ‘ön muhasebe’, ‘pazarlama’, ‘insan kaynakları’ ve ‘kurumsallaşma’ gibi eğitimler düzenlemeyi planladığını kaydeden Özakalın, bu eğitimleri tamamlayan katılımcıları, KOSGEB’in nitelikli eleman desteği ve İŞKUR destekleri ile birleştirerek üyelerin iş yerlerinde istihdam ettirmeyi hedeflediklerini vurguladı.

BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENECEK

Özakalın şunları söyledi; “Ayrıca İŞKUR’un işbaşı eğitimleri ile iş sağlığı ve iş güvenliği gibi konularındaki destekleri hakkında üyelerimizin bilgilendirmeleri amacıyla da; seminerler, İŞKUR danışmanlarının işletme ziyaretleri ve SMS bilgilendirme mesajları gönderilmesi gibi birtakım çalışmalar yürüteceğiz. Bunun ilk adımı olarak, İstihdam fuarının öncesinde, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve KOSGEB’le işbirliği yaparak hem genel teşvikler, hem de istihdam teşvikleri konusunda üyelerimizin katılımıyla bir bilgilendirme toplantısı düzenlemeyi düşünüyoruz. Bunun için gerekli çalışmalara başladık” diye konuştu.

Duyurulara Git
SAVE 20%
off Individual Membership every year you're a member with us
Download
Yeni Sayfa 1

Yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi: 30 Haziran 2019

 

Cari yıl yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi 30 Haziran 2019’dur. Bahsi geçen tarihin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle, 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.

Üyelerimiz yıllık aidat ve munzam aidat ödemelerini;
https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp adresinden online
- Odamız veznelerine nakit veya kredi kartı ile
- Aşağıdaki banka hesap numarasına oda sicil numaralarını belirterek yapabilirler.


Halkbankası Erzurum Subesi (0342)  

Hesap No: 16000094

IBAN: TR38 0001 2009 3420 0016 0000 94


Süresi içerisinde ödenmeyen yıllık aidat ve munzam aidatlar “6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun” hükümleri uyarınca, gecikme zammı uygulanarak tahsil edilir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Custom text