Tel : +90 442 233 33 89 |

Lütfü Yücelik’e Yaşam Boyu Başarı Ödülü

Lütfü Yücelik’e Yaşam Boyu Başarı Ödülü
5 Aralık 2017

Türkiye’nin önde gelen markaları, iş dünyasının önemli isimleri ile başarılı vali ve belediye başkanlarının ödül aldığı “İstanbul Marka ve Kariyer Zirvesi – Türkiye Altın Marka Ödülleri” organizasyonunda, Aşkale Çimento ve Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, ‘Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

Farklı alanlarda Türkiye’ye mal olmuş markalar ile başarılı işadamları, şirket yöneticileri, bürokratlar ve belediye başkanlarının, 1-20 Kasım 2017 tarihleri arasında halk oylamasıyla seçildiği organizasyonun ödül töreni, Bomonti Hilton Conference Center’da gerçekleştirildi.

“TÜRKİYE’DE ÖRNEK ÖZELLEŞTİRME UYGULAMASI”

Ekonomi dünyasının en iyilerini ve kariyerinde zirve yapmış isimleri bir araya getiren organizasyonun ödül törenine, iş, sanat ve spor camiasından yaklaşık 500 davetli katıldı. Türkiye Altın Palmiye Ödülleri ve Türkiye Spor Ödülleri’nin de organizasyonunu gerçekleştiren NDM Ajans tarafından düzenlenen, “Türkiye İstanbul Marka ve Kariyer Zirvesi – Türkiye Altın Marka Ödülleri” gala gecesinde, 21’i marka kategorisi, 13’ü özel olmak üzere toplam 34 ödül verildi. Sunuculuklarını Özlem Yıldız ve Şenol İpek’in yaptığı ve kendi alanında söz sahibi marka ve isimleri buluşturan önemli organizasyonda,  Aşkale Çimento ve Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik de, tertip komitesi tarafından, ‘Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ne layık görüldü. Türkiye’nin en başarılı özelleştirmeleri arasında gösterilen Aşkale Çimento markasının sektöründe ilk 4’te yer almasında büyük pay sahibi olan Lütfü Yücelik törende ödülünü, Doğuş Şirketler Grubu Yöneticisi ve tertip komitesi üyesi Berk Özcan’ın elinden aldı. Törende Yücelik’in yanı sıra, Teknik Direktör Yılmaz Vural ve Jolly Tur Onursal Başkanı Sinan Vardar da Yaşam Boyu Başarı Ödülü aldı.

“BU MARKA EMEKLERİMİZİN EN GÜZEL KARŞILIĞI”

Kendisine böyle bir ödülü layık görenlere teşekkür eden ve ödülü, işçisinden mühendisine, idari personelinden bayisine kadar bütün Aşkale Çimento ve ER-ÇİM-SAN Holding ailesi adına aldığını ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, “Şahsımda atfedilen bu başarı hepimizin ortak eseridir. Ortağından çalışanına, yönetim kurulundan bölge insanına bunu paylaşıyoruz. Aşkale Çimento’nun geldiği nokta bizler için en büyük mutluluk, en büyük gurur kaynağıdır. Bizim başarımız tesadüfi değil, inancın, çalışmanın ve azmin neticesidir. İşin en başında sermayemizle birlikte yüreğimizi ortaya koyarken bir takım tereddütler ve çekinceler taşımıyor değildik. Ama ne olursa olsun umudumuzu asla kaybetmedik. Şimdi sahip olduğumuz kıymetler, geldiğimiz nokta, yakaladığımız başarılar ve hepimizin değer kattığı “Aşkale Çimento” markası, emeklerimizin en güzel karşılığıdır sanırım.” dedi.

“HEP BİRLİKTE KAZANALIM İSTEDİK”

            “1993 yılında bu güzel oluşum ve girişimin içinde olurken; bölge insanının sosyal ve ekonomik anlamda aydınlık dolu yarınlar yaşamasını asıl gaye edindik” diyen Yücelik şunları söyledi; “O günlerde istedik ki; bizlerle beraber olan arkadaşlarımız huzur, esenlik ve sağlık içinde bir ömür sürdürsün, yaşam kaliteleri her gün biraz daha artsın. Arzu ettik ki; sahip olduğumuz imkanlar çoğaldıkça çalışma arkadaşlarımız da kazansın, onlar da mutlu olsun.  O gün dedik ki; hem yol arkadaşlarımıza, hem bölgemize, hem de ülkemize katkı yapmanın onurunu hep beraber yaşayalım. Aşkale Çimento’nun şu anki duruşu, yaptığımız onurlu ve gururlu mücadelenin en güzel ifadesidir. İnşallah hep birlikte daha güzel ve güçlü yarınlara beraber yürümeye devam edeceğiz. Çimento sektöründe; Aşkale, Trabzon, Van, Gümüşhane,

Samsun, Bilecik ve Erzincan fabrikalarımızla gücümüze güç katıyoruz. Erzurum’da bulunan hazır beton tesisimiz Bursa, İstanbul, Ağrı, Aşkale, Giresun, Beşikdüzü, Trabzon, Tokat, Amasya ve Rize tesislerinin öncüsü oldu. Erzincan’da bulunan imalat fabrikası ve Tercan’da bulunan kırma, eleme tesisimiz birçok ihtiyacımızı karşılamaktadır. Ayakta durmak ve rekabet edebilmek için yatırımlarımıza, büyümemize devam edeceğiz.  Bunları yaparken; doğal hayatın bozulmaması, çalışanlarımızın güvenliğini ve çevreye yönelik hassasiyetlerimizi her şeyin önünde tutmaktayız.”

ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLEN YÖNETİCİLER VE MARKALAR:

Yılın Altın Adamı – Ali Koç – Koç Holding Başkan Vekili

Yılın Valisi – Hüseyin Aksoy Kocaeli Valisi

Yılın Büyükşehir Belediyesi – Hüseyin Sözlü Adana Büyükşehir Belediye Başkanı

Yılın Yerel Yöneticisi – Dr. Şadi Yazıcı – Tuzla Belediye Başkanı

Yılın İş Adamı – Muammer Ceylan – Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı

Yılın CEO’su – İlker Sözdinler – Birleşik Ödeme Sistemleri

Yılın Lezzet Markası – Nusr- Et

Yılın Giyim Markası – Sarar

Yılın Otomobil Markası – Ford

Yılın Enerji Markası – Opet

Yılın İletişim Markası – Turkcell

Yılın Finans Markası – İntegral Yatırım

Yılın Bankası – Denizbank

Yılın Spor Markası – Beşiktaş J.K

Yılın İnşaat Markası – Ceylan İnşaat

Yılın Gıda Markası – Arbel

Yılın İçecek Markası – Sırma

Yılın Havayolu Markası – Türk Hava Yolları

Yılın Televizyon Markası – Star Tv

Yılın Medya Markası – Turkuaz Medya

Yılın Sağlık Markası – Medipol Hastaneleri