Tel : +90 442 233 33 89 |

Sanal Ticaret Akademisi

Sanal Ticaret Akademisi
31 Mart 2020

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI (TOBB)

Malumları olduğu üzere, Sanal Ticaret Akademisi. Türk ticaret ve ihracat ekosisteminin güçlendirilmesi temel amacıyla, girişimci, esnaf, sanatkar, öğrenci, profesyonel çalışanlar ve kariyerlerine katkı sağlamak isteyen tüm vatandaşlarımıza yönelik sertifikalı eğitimlerin yer aldığı uzaktan eğitim platformudur. Sanal Ticaret Akademisi. 5 Mart 2020 tarihinde Savın Bakanımız Ruhsar PEKCAN’ın teşrifleri ile gerçekleştirilen Lansman ile kamuoyuna duyurulmuş ve hizmete açılmıştır.

Sanal Ticaret Akademisi, zaman ve mekan sınırı olmaksızın çevrimiçi olarak 7/24 erişilebilecek ve tamamen ücretsiz olacaktır. Bünyesinde yer alan ders içerikleri, alıştırma soruları ve sınavlar. Ticaret Bakanlığı uzmanlarınca büyük bir titizlikle, video, animasyon ve infografikler eşliğinde hazırlanmıştır. Şuan için. Sanal Ticaret Akademisi’nde “Dış Ticaret”. “İç Ticaret” ve “Girişimcilik” olmak üzere 3 sertifika programı yer almaktadır. Belirli kriterler çerçevesinde dersleri tamamlayan ve sınavlardan başarılı olan kullanıcılar sertifika almaya hak kazanacaklardır.

Sanal Ticaret Akademisinin, daha fazla firmamızın kurumsal kapasitesini geliştirme, daha fazla esnaf ve sanatkarımızı ihracatçı olmaya teşvik etme, daha fazla girişimcimizin şirketleşme sürecini kolaylaştırma ve daha fazla vatandaşımızın kariyerine katkı sağlamasını teminen Bakanlığımızca basın ve sosyal medya yoluyla ve Bakanlığımız websayfaları, yayınları ve diğer yöntemlerle tanıtımı devam ettirilmektedir.

Sanal Ticaret Akademisi’nin, firma kapasitelerini geliştirme, girişimcilerin şirketleşme sürecini kolaylaştırma ve vatandaşların kariyerine katkı sağlamasını teminen ilgili Bakanlık tarafından basın, sosyal medya, websayfası vb. yöntemlerle tanıtımı yapılmaktadır. Bu itibarla, belirtilen platformun başta firmalar ve girişimciler olmak üzere daha fazla sayıda vatandaşa erişiminin sağlanması ve etkili tanıtımının yapılabilmesi için ilgili Bakanlıkça. Oda ve Borsa üyelerine duyurusu yapılarak; websayfalarında kolayca fark edilebilen bir alanda Sanal Ticaret Akademisi logo, isim ve http://akademi.ticaret.gov.tr bağlantısına yer verilmesi, sosyal medya hesaplarında ve süreli yayınlarda tanıtımının yapılması talep edilmektedir.

Bilgilerinize arz ederiz.