Tel : +90 442 233 33 89 |

Teknofest Fuarı

Teknofest Fuarı
5 Mart 2020

22.09.2020 – 27.09.2020 Tarihleri arasında Gaziantep Havalimanında gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivaline ilişkin Bakanlığımız, Tanıtma Genel Müdürlüğü, Yurt Dışı Ofisler Daire Başkanlığının 17.02.2020 tarih ve E.151423 sayılı yazıları ekte gönderilmektedir. Bilgilerinizi ve gereğini arz ve rica ederim.

DAĞITIM YERLERİNE

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; Ocak 2017 tarihinde hayata geçen ve Türkiye’nin milli teknoloji hamlesini gerçekleştimesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini temel hedefi olarak benimseyen, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen, Türkiye’nin önemli kurum ve firmalarının paydaş olarak yer aldığı önemli bir uluslararası etkinliktir. İkincisi geçtiğimiz yıl Sayın Cumhurbaşkanımızın Teşrifleriyle gerçekleştirilen ve bu yıl 22-27 Eylül 2020 tarihleri arasında Gaziantep Havalimanında gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinin her yıl gelişerek düzenlenmesini terninen yurtiçi ve yurtdışında duyurulmasına büyük önem atfedilmektedir.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen gösteriler, aktiviteler ve seminerlere ziyaret ücretsiz olup herkese açık olacaktır. Festival ile ilgili detaylı bilgiye https://www.teknofest.org/ ve https://www.teknofest.org/en/ adreslerinden ulaşılabilmektedir.
Bakanlığımız anılan etkinliğin ve etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek yarışmaların yurtiçi ve yurtdışında duyurulması adına görev üstlenmiş olup söz konusu festivalin paydaşları arasında yer almaktadır. Bakanl1ğımız ve festival komitesi arasında düzenlenen protokol uyarınca ekte sunulan dosyaların müzeler ve kütüphanelerde duyurulması hususunda bilgilerini ve gereğini rica ederim.