Tel : +90 442 233 33 89 |

Türkiye- CERN Sanayi İşbirliği Konferansı (5-Ekim-2015)

Türkiye- CERN Sanayi İşbirliği Konferansı (5-Ekim-2015)
16 Eylül 2015

İlgi: TOBB’nin 09.09.2015 tarihli ve 021/16984 sayılı yazısı

     İlgide kayıtlı yazıda, 2015 Mayıs ayında ülkemizin Avrupa Nükleer Araştırma Örgütüne (CERN) Ortak Üyeliğinin başlaması ile Türkiye de üretim yapan sanayi firmalarımızın CERN’de yapılan alım ve ihalelere katılma hakkı elde edilmiştir. CERN ve üye ülkelerdeki firmalar arasında bilgi akışı ve iletişimi sağlamak, ihaleler konusunda Türk sanayicisini bilgilendirmek ve katılımlarını sağlamak üzere TOBB bünyesinde TOBB – CERN Sanayi İrtibat Ofisi kurulmuş ve faaliyetlerine başlamıştır. Böylece yıllık ortalama 550 milyon İsviçre Frangı mal ve hizmet alımlarının gerçekleştiği CERN, firmalarımız için yeni bir pazar oluşturması yanında yüksek teknolojili üretim ve Ar-Ge faaliyetlerine de bir ivme kazandıracaktır. CERN’deki çalışmalar, alım ve ihaleler ile TOBB-CERN Sanayi İrtibat Ofisi hakkındaki bilgiler www.tobb.org.tr/cern sayfasında yer almaktadır.

    TOBB tarafından bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla, CERN de yapılan çalışmalar, alımlar ve ihale prosedürleri ile ilgili teknik ve idari sunumların uzmanlar tarafından yapılacağı “Türkiye-CERN Sanayi İşbirliği Konferansı” düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.

     5-Ekim-2015 Pazartesi Günü 13:00-18:00 saatleri arasında TOBB Konferans Salonunda düzenlenecek olan Konferansın Duyurusu yazımız ekinde olup konferansa katılım için kayıtlarımız www.tobb.org.tr/cernkayit sayfasında başlamıştır.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla.

YAZI EKİ İÇİN TIKLAYINIZ