Tel : +90 442 233 33 89 |

Ukrayna Uluslararası Yatırım Konferansı

Ukrayna Uluslararası Yatırım Konferansı
16 Aralık 2020

TOBB’den gelen yazıya istinaden;

İlgi : Ticaret Bakanlığı’nın 09.12.2020 tarih ve 59666548 sayılı yazısı.

Ticaret Bakanlığından bugün alınan ilgide kayıtlı yazıda, Odesa Ticaret Ataşeliğinden alınan yazıya atfen, Ukrayna Yatırım Ofisi (UkraineInvest) tarafından 11 Aralık 2020 tarihinde saat 10:00’da ilk kez “Ukrayna Yatırım Konferansı”nın gerçekleştirileceği, söz konusu Konferans kapsamında Ukrayna Başbakanı Denys Shmyhal dâhil olmak üzere hükümet yetkilileriyle bir dizi görüşmenin yer alacağı, etkinliğe Ukrayna ve uluslararası yatırım ve iş dünyasından 1000’den fazla temsilci, devlet makamları, diplomatik birlik ve önde gelen uzmanların katılım sağlayacağı bildirilmektedir.

Yazıda devamla, söz konusu Konferans’ta Kısa Vadeli Ufukta Yatırım Piyasasının Geliştirilmesi, Ukrayna Nasıl Avrupa’nın BT Merkezi Olabilir, Ukrayna’daki Yatırımcıların Başarı Hikayeleri, İmalat Tesislerinin Ukrayna’ya Taşınması Beklentileri, KOBİ’ler için Yatırım Teşvikleri vb. konuların ele alınacağı ifade edilmektedir.

Bu çerçevede, anılan etkinliğe ilgi duyan firmaların detaylı bilgi ve kayıt için https://ukraineinvest.gov.ua/events/ukraine-investment-harbor-in-the-time-of-change/ internet sayfasını ziyaret etmeleri gerekmektedir.

Üyelerimize duyurulur.