Tel : +90 442 233 33 89 |

“Üretene, Çalışana Teşvik Şart”

“Üretene, Çalışana Teşvik Şart”
14 Aralık 2017

ETSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI LÜTFÜ YÜCELİK;

“ÜRETENE, ÇALIŞANA TEŞVİK ŞART”

 

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde (EESOB) düzenlenen ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin de katıldığı toplantıda konuştu.

Vali Seyfettin Azizoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürü Necmettin Erkan ve çok sayıda esnaf ve tüccarın katıldığı programda  konuşan Başkan Yücelik, şehrin ve bölgenin kalkınmasının ancak çalışanın, üretenin ve üretimin teşvik edilmesiyle mümkün olacağını söyledi.

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik toplantıda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Ancak, devletimizin işletmelere bu anlamda sağladığı teşvik ve desteklerden mutlak suretle mevcut işletmeler de yararlanmalıdır. Bu şekilde hem işletmelerin üretimi hem de istihdamı artar. İlgili bakanlıklar başta olmak üzere iştirak ettiğimiz her toplantıda, her organizasyonda bu konudaki talebimizi dile getirdik. Çok şükür şu anda hükümetimiz de bizim bu talebimize olumlu yaklaştığını görüyoruz.  Cazibe Merkezleri uygulaması kapsamında yapılacak yatırımlar çok önemli… Şehrimize yapılacak yeni yatırımların ve yatırımcıların başımızın üstünde yeri var. Ama mevcut işletmelerin bu desteklerden yararlanması bölgemiz ve şehrimizin ekonomik anlamda daha büyük bir sıçrama yapması anlamına gelecektir.”

“GÖÇÜ ÖNLEMELİYİZ”

Konuşmasında, “Bizim, burada yaşayan insanlarımızı burada tutmamız gerekiyor” diyen Başkan Yücelik, “Bu bölgenin, bu illerin devamlı göç veren il konumundan bir an önce kurtulması lazım. Onun yolu da bu şehrin insanının genel olarak teşvik edilmesinden geçiyor. Yani çalışanı, işvereni, işçiyi, esnafı, memuru, sanayici toplumun bütün kesimlerini bu şehirde yaşamayı tercih edeceği teşvikler, destekler, güzellikler sunmamız lazım.” diye konuştu.

Kendisinin de ilk olarak esnaf birliğine kayıtlı olduğunu kaydeden Başkan Yücelik, “Esnaf bizim temelimiz, ülkemizin temeli, demokrasinin temeli… İnşallah hep birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin geleceği, huzuru ve refahı için çalışacağız” dedi.

Duyurulara Git
SAVE 20%
off Individual Membership every year you're a member with us
Download
Yeni Sayfa 1

Yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi: 30 Haziran 2019

 

Cari yıl yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi 30 Haziran 2019’dur. Bahsi geçen tarihin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle, 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.

Üyelerimiz yıllık aidat ve munzam aidat ödemelerini;
https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp adresinden online
- Odamız veznelerine nakit veya kredi kartı ile
- Aşağıdaki banka hesap numarasına oda sicil numaralarını belirterek yapabilirler.


Halkbankası Erzurum Subesi (0342)  

Hesap No: 16000094

IBAN: TR38 0001 2009 3420 0016 0000 94


Süresi içerisinde ödenmeyen yıllık aidat ve munzam aidatlar “6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun” hükümleri uyarınca, gecikme zammı uygulanarak tahsil edilir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Custom text