Tel : +90 442 233 33 89 |

Vali Azizoğlu, 2. OSB Altyapı Çalışmalarını Denetledi

Vali Azizoğlu, 2. OSB Altyapı Çalışmalarını Denetledi
12 Temmuz 2016

Erzurum Valisi ve 2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti Başkanı Seyfettin Azizoğlu, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meclis Başkanı ve 2. OSB Müteşebbis Heyeti Başkan Vekili Saim Özakalın’la birlikte 2. OSB altyapı çalışmalarını yerinde inceledi.

  1. OSB Müdürü Fırat Karakaya ve inşaat firması yetkilerinin de hazır bulunduğu incelemede, Vali Azizoğlu altyapı çalışmalarının son durumuyla ilgili bilgi aldı. Vali Azizoğlu ve Özakalın, inşaat alanındaki incelemelerinin ardından, yüklenici firma yetkilileriyle bir toplantı düzenledi. Toplantıda, toplam 216 hektarlık alana sahip 2. OSB’nin, birinci etabını oluşturan 50 hektarlık kısmında sürdürülen altyapı çalışmalarının son durumu görüşüldü.
  2. Etap altyapı çalışmalarının 2016 yılı Ekim ayında tamamlanmasının planlandığımı ifade eden Vali Azizoğlu, çalışmaların planlanan takvime uygun olarak aksamadan devam ettirilmesi için her türlü desteğin verileceğini belirterek, bu konuda yüklenici firmanın da gayret göstereceğine inandığını dile getirdi.

Tamamı 38 sanayi parselinden oluşan alanda, eğitim tesisi, sağlık koruma bandı, yönetim alanı, sağlık tesisi, sosyal tesis alanı, hizmet ve destek alanı, dini tesis, park, arıtma tesisi, teknik altyapı alanı ve otopark gibi alanlar da yer alıyor. 23 Haziran 2016 tarihinde elektrik altyapı ihalesi yapılan 2. OSB’de yükleniciye yer teslimi yapılmasının ardından işin 30 Haziran 2017 tarihinden önce bitirilmesi hedefleniyor. 2. Etapta daha büyük sanayi parsellerine sahip alanlar oluşturulması planlanan 2. OSB’nin geri kalan 166 hektarlık (1.666.000 m2) alanın da ise imar planı ve parsel büyüklükleri talebe göre şekillendirilecek.

Müteşebbis heyetinde, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Yakutiye Belediyesi ve Erzurum Ticaret ve Sanayi Odasının bulunduğu 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde ilerleyen günlerde olağan müteşebbis heyet toplantısı yapılarak, 2 yıllık görev süresi dolan üyelerin yerine yenileri seçilecek ve Vali Azizoğlu başkanlığında yeni müteşebbis heyet, yönetim kurulu ve denetim kurulu organları oluşturulacak.

Duyurulara Git
SAVE 20%
off Individual Membership every year you're a member with us
Download
Yeni Sayfa 1

Yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi: 30 Haziran 2019

 

Cari yıl yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi 30 Haziran 2019’dur. Bahsi geçen tarihin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle, 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.

Üyelerimiz yıllık aidat ve munzam aidat ödemelerini;
https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp adresinden online
- Odamız veznelerine nakit veya kredi kartı ile
- Aşağıdaki banka hesap numarasına oda sicil numaralarını belirterek yapabilirler.


Halkbankası Erzurum Subesi (0342)  

Hesap No: 16000094

IBAN: TR38 0001 2009 3420 0016 0000 94


Süresi içerisinde ödenmeyen yıllık aidat ve munzam aidatlar “6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun” hükümleri uyarınca, gecikme zammı uygulanarak tahsil edilir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Custom text