Tel : +90 442 233 33 89 |

Yeni AB Büyükelçisi’ne Sıcak Bir Hoşgeldin…

Yeni AB Büyükelçisi’ne Sıcak Bir Hoşgeldin…
24 Kasım 2016

Yeni AB Büyükelçisi Christian Berger, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a güven mektubunu sundu.

Büyükelçi Berger, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen törenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a güven mektubunu sundu. 

Büyükelçi Christian Berger sunduğu güven mektubu ile resmen Avrupa Birliği Büyükelçisi ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı görevini üstlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, güven mektubunu kabulünün ardından Büyükelçi Christian Berger’e “Hoşgeldiniz” dedi ve başarılar diledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Büyükelçi Berger fotoğraf çekiminin ardından, bir süre sohbet ettiler.  Büyükelçi Berger ve beraberindeki AB diplomatları,  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Muhtar Gün ve Dışişleri Bakanı Danışmanı Büyükelçi Sadık Arslan ile de bir saate yakın  görüştüler.

2011-2016 arasında Brüksel’de Avrupa Birliği Dış İlişkiler Servisi-EEAS bünyesinde Ortadoğu ve Kuzey Afrika’dan sorumlu Direktör/İdari Direktör Yardımcısı olarak görev yapan Berger, Türkiye’de ilk kez görev yapacak.

Büyükelçi Berger, 20 yılı aşkın görev yaptığı Ortadoğu bölgesi ve özelikle Filistin sorunu konusunda  geniş bir birikime sahip. Berger, ayrıca kriz yönetimi ve barış inşası konusunda da önemli pozisyonlarda çalıştı.

Viyana ve Londra Üniversitelerinden hukuk diploması sahibi olan  Christian Berger,  Avusturya vatandaşı, evli ve iki çocuk babası.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sayın Üyemiz;

Yıllık ve munzam aidatların ikinci taksitinin son ödeme tarihi 31.10.2019 Perşembe günü saat 17:00’ ye kadar olup, ödemelerinizi;

- https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp adresinden online

- Odamız veznelerinden nakit veya kredi kartı ile

- Aşağıdaki banka hesap numarasına oda sicil numaralarını belirterek yapabilirsiniz.
 

Halkbankası Erzurum Subesi (0342) 

Hesap No: 16000094

IBAN: TR38 0001 2009 3420 0016 0000 94
 

Süresi içerisinde ödenmeyen yıllık aidat ve munzam aidatlar “6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun” hükümleri uyarınca, gecikme zammı uygulanarak tahsil edilir.
 

Üyelerimize önemle duyurulur.