Tel : +90 442 233 33 89 |

Yeni AB Büyükelçisi’ne Sıcak Bir Hoşgeldin…

Yeni AB Büyükelçisi’ne Sıcak Bir Hoşgeldin…
24 Kasım 2016

Yeni AB Büyükelçisi Christian Berger, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a güven mektubunu sundu.

Büyükelçi Berger, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen törenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a güven mektubunu sundu. 

Büyükelçi Christian Berger sunduğu güven mektubu ile resmen Avrupa Birliği Büyükelçisi ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı görevini üstlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, güven mektubunu kabulünün ardından Büyükelçi Christian Berger’e “Hoşgeldiniz” dedi ve başarılar diledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Büyükelçi Berger fotoğraf çekiminin ardından, bir süre sohbet ettiler.  Büyükelçi Berger ve beraberindeki AB diplomatları,  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Muhtar Gün ve Dışişleri Bakanı Danışmanı Büyükelçi Sadık Arslan ile de bir saate yakın  görüştüler.

2011-2016 arasında Brüksel’de Avrupa Birliği Dış İlişkiler Servisi-EEAS bünyesinde Ortadoğu ve Kuzey Afrika’dan sorumlu Direktör/İdari Direktör Yardımcısı olarak görev yapan Berger, Türkiye’de ilk kez görev yapacak.

Büyükelçi Berger, 20 yılı aşkın görev yaptığı Ortadoğu bölgesi ve özelikle Filistin sorunu konusunda  geniş bir birikime sahip. Berger, ayrıca kriz yönetimi ve barış inşası konusunda da önemli pozisyonlarda çalıştı.

Viyana ve Londra Üniversitelerinden hukuk diploması sahibi olan  Christian Berger,  Avusturya vatandaşı, evli ve iki çocuk babası.

Duyurulara Git
SAVE 20%
off Individual Membership every year you're a member with us
Download
Yeni Sayfa 1

Yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi: 30 Haziran 2019

 

Cari yıl yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme tarihi 30 Haziran 2019’dur. Bahsi geçen tarihin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle, 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.

Üyelerimiz yıllık aidat ve munzam aidat ödemelerini;
https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp adresinden online
- Odamız veznelerine nakit veya kredi kartı ile
- Aşağıdaki banka hesap numarasına oda sicil numaralarını belirterek yapabilirler.


Halkbankası Erzurum Subesi (0342)  

Hesap No: 16000094

IBAN: TR38 0001 2009 3420 0016 0000 94


Süresi içerisinde ödenmeyen yıllık aidat ve munzam aidatlar “6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun” hükümleri uyarınca, gecikme zammı uygulanarak tahsil edilir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Custom text