Kategoriler

  • Genel Haberler
    1107
  • Genel Haberler1
    1
  • TOBB Haberleri
    6

2. OSB’DE GÜNDEM; 3. ETABIN GENİŞLETİLMESİ VE GES…

2. OSB’DE GÜNDEM; 3. ETABIN GENİŞLETİLMESİ VE GES… —  Erzurum TSO

Erzurum 2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu, Vali Mustafa Çiftçi başkanlığında toplandı.

Valilikte düzenlenen toplantıya; Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve 2. OSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Saim Özakalın, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zafer Aynalı, Yakutiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Fatih İpek, 2. OSB Müdürü Fırat Karakaya ile yönetim kurulunda temsil edilen kurumların yetkilileri katıldı.

2.OSB Müdürü Fırat Karakaya’nın, yürütülen çalışmalarla hakkında bilgilendirme yaptığı toplantıda ağırlıklı olarak, 3. Etap alanın genişletilmesiyle ilgili çalışmalarla, 1. ve 2. Etap alana yapılacak olan güneş enerji santrali konuları görüşüldü. 3. Etap alanın genişletilmesiyle ilgili gelecek hafta Ankara’ya yapılacak ziyaretin detaylarının konuşulduğu toplantıda ayrıca 1. ve 2. Etap’ta yapılacak olan GES santrali için dağıtım lisansının alındığı ve yol haritasının belirlendiği ifade edildi. Toplantıda ayrıca, bölgedeki yatırımcıların sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.

Toplantıda, Erzurum’daki yerel yatırımcıların 3. Etap alandan yoğun bir şekilde arsa talebinde bulunduğunu dile getiren ETSO Yönetim Kurulu Başkanı ve 2. OSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Saim Özakalın, alanın genişletilmesiyle bu talepleri daha rahat karşılayacaklarını, buna paralel olarak yatırımların artacağını ve şehrin sanayileşme anlamında büyük bir ivme kazanacağını vurguladı.

[gallery ids="16274,16275,16276"]