Kategoriler

  • Genel Haberler
    2685

Ar-Ge Merkezleri ve Teknoparklarda Uzaktan Çalışması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararı

Ar-Ge Merkezleri ve Teknoparklarda Uzaktan Çalışması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararı —  Erzurum TSO

TOBB Türkiye Yazılım Meclisi'nin ana gündemlerinden biri olan teknoparklar ve Ar-Ge Merkezlerinde faaliyet gösteren bilişim firmalarının iş gücü kaybının önüne geçecek ve aynı zamanda çalışma koşullarını olumlu etki edecek olan Teknoparklar ve Ar-Ge Merkezlerinde Uzaktan Çalışma Desteğinin Cumhurbaşkanı onayı ile %75'e çıkarılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararı, 21 Temmuz 2022 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.

Kararla birlikte, %75 çalışma desteğinden, aşağıdaki koşulların sağlanması ile tüm Ar-Ge ve destek personeli tam olarak faydalanabilecektir. · Toplam Ar-Ge ve destek personelinin %25'nin bölge veya merkezde çalışması gerekmektedir. · Ayda toplam çalışma süresinin %25'nin bölge veya merkezde geçirilmesi gerekmektedir. · Merkezlerde geçirilecek sürenin hesaplanması Gelir Vergisi Tebliği çerçevesinde yapılacaktır.

İlgili Cumhurbaşkanlığı Kararı ekte takdim edilmiştir.

EK: 21 Temmuz 2022 Tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararı (1 sayfa) [pdf-embedder url="https://www.erzurumtso.org.tr/wp-content/uploads/Ar-Ge-Merkezleri-ve-Teknoparklarda-Uzaktan-Calismasi-Hakkinda-Cumhurbaskanligi-Karari.pdf" title="Ar-Ge Merkezleri ve Teknoparklarda Uzaktan Calismasi Hakkinda Cumhurbaskanligi Karari"]