Kategoriler

  • Genel Haberler
    2685

Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Hk.

Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Hk. —  Erzurum TSO

Konu: Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası'nın, Kapsamı ve Teminat Kapasitesi Genişletildi Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası şartları arasında yer alan KOBİ'lerin sağlaması gereken ciro şartı 125 milyon TL'den 250 milyon TL'ye çıkarıldı.

KOBİ'lere Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası tebliğindeki düzenlemeler aşağıda yer almaktadır.

Buna göre, şartlar arasında bulunan KOBİ'lerin sağlaması gereken ciro şartı 125 milyon TL'den 250 milyon TL'ye çıkarılırken, yurt içi satışlardan elde ettiği cirosu 250 milyon TL’ye kadar olan KOBİ’ler sistemden faydalanabilecek.

Halihazırda sistemdeki KOBİ'lerin yenileme dönemleri bakımından 300 milyon TL olarak uygulanan bu sınır 500 milyon TL’ye yükseltilirken, bu kapsamda sistemin kapsayıcılığı genişletildi.

Yine söz konusu tutarlar doğrultusunda prim ve teminat tutarlarının hesaplanmasında kullanılan tablo aşağıdaki şekilde revize edildi:

EK: 1- Alacak Sigortası Bilgi Doküman-v2 (2 sayfa) 2- Devlet Destekli Ticari Alacak Tarife ve Talimat Karşılaştırmasıv1 (3 sayfa) [pdf-embedder url="https://www.erzurumtso.org.tr/wp-content/uploads/Devlet-Destekli-Ticari-Alacak-Sigortasi-Hk..pdf" title="Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortasi Hk."]