Kategoriler

  • Genel Haberler
    1094
  • Genel Haberler1
    1
  • TOBB Haberleri
    4

ERZURUM 2. OSB’NİN ALANI GENİŞLİYOR

Erzurum’da yatırımcıların yoğun arsa talebinde bulunduğu 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin 3. Etap alanının genişletilmesiyle ilgili Milli Savunma Bakanımız Sayın Yaşar Güler’le yapılan görüşmede mutabakata varıldı. —  Erzurum TSO

Erzurum’da yatırımcıların yoğun arsa talebinde bulunduğu 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin 3. Etap alanının genişletilmesiyle ilgili Milli Savunma Bakanımız Sayın Yaşar Güler’le yapılan görüşmede mutabakata varıldı.

Yönetim Kurulu Başkanımız ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Saim Özakalın’ın, TOBB’un 80. Genel Kurulunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a 2. OSB 3. Etabın genişletilmesiyle ilgili talebi arz etmesi ve sonrasında Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda bugün Milli Savunma Bakanımız Sayın Yaşar Güler’le bir randevu gerçekleştirildi.

Bu kapsamda, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin’le birlikte Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi, AK Parti Milletvekillerimiz; Sayın Selami Altınok, Sayın Mehmet Emin Öz, Sayın Abdurrahim Fırat ve Sayın Fatma Öncü, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen, AK Parti İl Başkanımız Sayın İbrahim Küçükoğlu, Yönetim Kurulu Başkanımız ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Saim Özakalın ile 2. OSB Müdürümüz Sayın Fırat Karakaya’nın yer aldığı bir heyet Milli Savunma Bakanımız Sayın Yaşar Güler’i ziyaret etti.

Bakanlık yetkililerinin de yer aldığı ziyarette, 2.OSB’nin genişletilmesi için talep edilen Milli Savunma Bakanlığı’na ait arazinin 3.Etap alana dahil edilmesi konusunda mutabakata varıldı.

2.OSB’ye ilave edilecek alanla ilgili yer tespiti ile imar ve parselasyon planlarının hazırlanması için gerekli teknik çalışmaların da en kısa zamanda başlatılacağı ifade edildi.

BAŞKAN ÖZAKALIN; “ERZURUM’UN SANAYİLEŞMESİ İÇİN EL BİRLİĞİYLE ÇABA GÖSTERİYORUZ”

Milli Savunma Bakanımız Sayın Yaşar Güler’le yapılan görüşmeyle ilgili düşüncelerini dile getiren Yönetim Kurulu Başkanımız ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Saim Özakalın, “Sayın Cumhurbaşkanımızın Erzurum’a olan ilgisi ve hassasiyetine bir kez daha memnuniyetle şahit olduk.

Yatırımcılarımızın 2. Organize Sanayi Bölgesindeki yoğun arsa taleplerini karşılamaya yönelik bu talebimize Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin’in başkanlığında ziyaret ettiğimiz Sayın Milli Savunma Bakanımızın olumlu yaklaşımı bizleri mutlu etti. Erzurum’un sanayileşmesi adına çıktığımız yolda siyasilerimiz, Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve ETSO olarak bizler el birliğiyle büyük bir gayret gösteriyoruz. Erzurum iş dünyamız adına bu konuda her zaman bizleri destekleyen başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Milli Savunma Bakanımıza, Sayın Milli Eğitim Bakanımıza, Sayın Valimize, Sayın milletvekillerimize, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza, değerli siyasetçilerimize ve Bakanlık bürokratlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca, süreci en başından itibaren yakından takip eden ve sürecin her aşamasında bizlere desteğini esirgemeyen TOBB Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na şehrimiz ve Erzurum iş dünyamız adına teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah bugünden sonra 2.OSB 3.Etap alanının genişletilmesiyle ilgili süreç daha da hızlanacak ve yatırımcılarımızın taleplerini süratle karşılayacağız” diye konuştu.