Kategoriler

  • Genel Haberler
    1094
  • Genel Haberler1
    1
  • TOBB Haberleri
    4

TOBB’UN 80. GENEL KURULU TAMAMLANDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) 80. Genel Kurulu, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri, TOBB Konsey Başkanları, Oda/Borsaların Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanları, Genç ve Kadın Girişimciler Kurulu Başkanları ile Üst Kurul delegelerinin iştirakiyle TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde (TOBB ETÜ) yapıldı. —  Erzurum TSO

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) 80. Genel Kurulu, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri, TOBB Konsey Başkanları, Oda/Borsaların Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanları, Genç ve Kadın Girişimciler Kurulu Başkanları ile Üst Kurul delegelerinin iştirakiyle TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde (TOBB ETÜ) yapıldı.

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Saim Özakalın, Meclis Başkanı Gökhan Yılmaz ve Üst Kurul delegeleri de genel kurula katılarak oy kullandı.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran'ın Divan Başkanlığını yaptığı genel kurulda, Hesapları İnceleme Komisyonu, Mevzuat Komisyonu, Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu, Dilekleri İnceleme Komisyonu, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, Dış İlişkiler Komisyonu, Vergi Komisyonu, Ekonomi Politikası Komisyonu ve Basın ve Yayın Komisyonu sunuşları gerçekleştirildi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Genel Kurul konuşmasında yıl boyunca gerçekleştirdikleri faaliyetlere ve iş dünyasının gündemindeki konulara dikkat çekti.

Dünyanın, ilginç ama zor bir dönemden geçtiğine değinen Hisarcıklıoğlu, “Ülke ekonomilerinin genelinde büyüme istikrarlı seyrederken, enflasyon geriliyor. 2023 yılında küresel büyümenin, 2022’ye göre 1 puan artarak yüzde 3,2 olduğu tahmin ediliyor. 2024 ve 2025’de de bu civarda olması bekleniyor” dedi. Yüzde 10’a ulaşan küresel enflasyonunsa, yüzde 7’nin altına düşmesinin öngörüldüğünü bildiren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, enerji, gıda ve tedarik zincirlerinde yaşanan sıkıntılara rağmen, dünya ekonomilerinin çoğunun dirençli çıktığını ve genel bir iktisadi durgunluğun önüne geçildiğini ifade etti.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Genel Kurul sonunda, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Saim Özakalın, Meclis Başkanı Gökhan Yılmaz, üst kurul delegeleri ile Genç ve Kadın Girişimci Kurullarının başkanlarıyla fotoğraf çektirdi.

Başkan Özakalın, TOBB’un 80. Genel Kurulunun iş dünyasına ve ülkeye hayırlı olmasını temenni ederek, “Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun önderliğindeki TOBB ailesi olarak ülkemizi ve iş dünyamızı her zaman daha ileriye taşımanın çabası içerisinde olacağız” dedi.